Gündem Haberleri

  Bulunan kafatası kayıp kişiye ait çıktı

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
  30.12.2009 - 16:33 | Son Güncelleme:

  UŞAK'ın Elmacık Köyü'nde, bir çiftçinin tarlasında bulduğu kafatasının, geçen yıl, iki kadının öldürülmesi olayının şüphelisi olduğu iddiasıyla tutuklanan M.Ö.'nün yakalandığı otomobilin sahibi olan ve cinayetlerin işlendiği tarihten bu yana bulunamayan Engin Aktürk'e ait olduğu belirlendi.

  Uşak, merkeze bağlı Çevre Köyü Akse Çamlığı Mevkisi'nde, 10 Nisan 2008 tarihinde, başına sert bir cisimle vurularak öldürüldükten sonra toprağa gömüldüğü belirlenen bir kadınını cesedi bulundu. Bu olaydan 5 gün sonra da bir çobanın ihbarı üzerine Ulubey İlçesi'ne bağlı Dutluca Köyü’nde, karnından bıçaklanıp, yine başı taşla ezildikten sonra, ayağına ağırlık bağlanarak dereye atılmış ikinci bir kadın cesedi daha bulundu. Jandarma iki olaydaki benzerlik üzerine, soruşturmayı birleştirdi.

  Akse Çamlığı'nda bulunan ilk cesedin ardından jandarma tarafından gözaltına alınan M.Ö., sevk edildiği mahkemede tutuklandı. Jandarmanın M.Ö.'nün sorgusundan yola çıkarak cinayetlere karıştıkları iddiasıyla gözaltına aldığı M.A. ile S.C. de tutuklandı. Jandarma M.Ö.'nün yakalandığı 64 LF 812 plakalı otomobilin sahibi olan ve cinayetlerin işlendiği tarihten bu yana haber alınamayan evli, 2 çocuk babası 28 yaşındaki Engin Aktürk'ün bulunması için çalışma başlattı.

  DNA TESTİ ÇÖZDÜ

  Bu arada, 22 Eylül 2009 tarihinde, bir çifti Uşak'ın Elmacık Köyü, Kemerköprü Mevkisi'ndeki tarlasında bir kafatası buldu. Jandarma, kafatasını incelenmek üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Kafatasının, kayıp olan Aktürk'ün evinden daha önce alınan saç örnekleriyle yapılan DNA karşılaştırmasının uyuşması korkunç cinayeti ortaya çıkardı. Adli Tıp, kafatasının 21 aydır kayıp olan Aktürk'e ait olduğuna dair hazırladığı raporu Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Bunun üzerine dört ay önce kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan üç sanıktan M.Ö., tekrar tutuklandı.

  Savcılık, dün baba Selahattin Aktürk'ü adliyeye çağırarak, acı haberi verdi. 5 ay önce oğlunu bulma umuduyla çıktığı yolda geçirdikleri trafik kazasında eşi Fadime Aktürk'ü kaybeden Selahattin Aktürk, oğlunun da öldüğünü öğrenince şoke oldu.

  Gözü yaşlı baba Selahattin Aktürk, “Oğlum, 2008 yılı Nisan ayından, bir arkadaşımın kalp hastası babasını İzmir'e götüreceğini söyleyerek evden çıkmıştı. Bir daha da kendisinden haber alamadık. Ancak, umudumuzu hiç yitirmemiştik. Acı haberi alınca dünyamız karardı. Oğlumun sadece kafatası bulundu. Peki bedeni nerede? Katilleri, kefaletle serbest kalıp, elini kolunu sallayarak geziyor. Katillerinden hesap sorulsun” dedi.

  “ÇOCUKLARIMA NE DİYECEĞİM”

  Sinir krizi geçiren Rabia Aktürk ise “Eşimi kafasını kesen caniler, suçu neydi?” diyerek, ağladı. Çocuklarının sürekli olarak kendisine babalarını sorduğunu belirten Rabia Aktürk, “Biri 2, diğeri 7 yaşında iki evladım var. Onlara şimdi ben ne diyeceğim. Bunu bize yaşatanlar cezasını en ağır şekilde çeksin istiyorum. Mahkemede idamlarını isteyeceğim. Eşimin öldüğüne hiçbir zaman inanmamıştım” diye konuştu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı