Gündem Haberleri

  Bulgaristan'da 5 kilo eroin ele geçirildi

  SOFYA (A.A)
  06.02.2006 - 15:35 | Son Güncelleme:

  Bulgaristan'da iki ayrı gümrük kapısında düzenlenen operasyonlarda toplam 5 kilogram eroin ele geçirildi.

  Gümrükler Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Bulgaristan-Sırbistan sınırındaki Kalotina gümrük kapısında, Sofya-Prag seferini yapan otobüsün yolcusu bir kadının üzerinde eroin ele geçirildi.

  Gümrük memurları, davranışlarından şüphelendikleri 50 yaşındaki N.H adlı Bulgar vatandaşı kadının üzerini aradı. Kadının beline sardığı bir bezin içinde küçük paketler halinde toplam 3 kilogram eroin bulundu. Soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü belirten yetkililer, N.H'nin gözaltına alındığını açıkladılar.

  Bulgaristan-Türkiye sınırındaki Malko Tırnovo gümrük kapısında da yine bir yolcu otobüsünde seyahat eden bir kadının üzerinde 2 kilogram eroin ele geçirildi. Eroin, diğer olayda olduğu gibi kadının belinde sarılı bir kuşağın içinde bulundu. Eroinle yakalanan ve soruşturma sürdürüldüğü için ismi açıklanmayan kadın yolcu ve birlikte seyahat ettiği bir arkadaşının gözaltına alındığı bildirildi.

  Yetkililer, bu iki olayın, uyuşturucu kaçakçılarının özellikle son dönemlerde orta yaşın üzerindeki kadınları kurye olarak kullanmaya başladıklarını ortaya çıkardığını söylediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı