GeriGündem Bulgar polisi Burgaz zanlısının robot resmini yayımladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bulgar polisi Burgaz zanlısının robot resmini yayımladı

Bulgar polisi Burgaz zanlısının robot resmini yayımladı
refid:21244642 ilişkili resim dosyası

Bulgar polisi Burgaz'da İsrailli turistlere yönelik olarak düzenlenen saldırıyla ilgili, intihar komandosuna yardımcı olduğundan şüphelenilen zanlının robot resmini yayımladı.

Bilgisayarda çizilen ve Interpol'e de servis edilen robot resimdeki zanlının, kısa siyah saçlı ve kahverengi gözlü olduğu görülüyor. Bulgar polisi bu kişinin gözlük de kullandığını düşünüyor.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı "Zanlının Burgaz Havalimanı'ndaki saldırıyla ilgisi olabileceğine dair delillere ulaştık" dedi.

İntihar komandosu olduğuna inanılan kişinin robot resmi daha önce yayımlanmıştı. Bu kişinin 20-30 yaşları arasında olduğu belirtiliyor.

Polis ayrıca yardımcı olduğundan şüphe edilen kişinin ABD'nin Michigan eyaletine ait sahte ehliyetinin de resmini yayınladı. Sahte ehliyette zanlının omuzlarına kadar uzanan kahverengi saçları olduğu görülüyor.  

Polisi, zanlıya ulaştıran ilk delil,  Pomorie kentindeki bir araba kiralama şirketinin çalışanının ifadesi oldu. İfadede, şirket çalışanı "Arap'a benzeyen" birinin Michigan eyaletine ait sahte ehliyetle, saldırıdan bir gün önce araç kiralamaya çalıştığını anlattı.

İsrail yönetimi, 18 Temmuz'da meydana gelen ve yedi kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili Lübnan'daki Hizbullah yönetimini suçluyor. Hizbullah ise bu iddiaları kesin bir dille yalanlıyor. İran yönetimi de Burgaz saldırısının İsrail'in işi olduğunu ileri sürmüştü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle