GeriGündem Bülent Tezcan'dan CHP reklamını yayınlamayan TRT'ye tepki
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  147
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bülent Tezcan'dan CHP reklamını yayınlamayan TRT'ye tepki

Bülent Tezcan'dan CHP reklamını yayınlamayan TRT'ye tepki
refid:28709774 ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, seçim kampanyası için hazırlanan “Milletçe Alkışlıyoruz” reklamını TRT’nin yayınlamamasına tepki gösterdi. Tezcan, “TRT yöneticileri, TRT’nin sahibinin sesi olması konusunda kararlılarsa unutmasınlar ki TRT’nin asıl sahibi millettir. Milletçe alkışlamaya devam edeceğiz” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Tezcan, şunları kaydetti:

TRT, partimizin, 'Milletçe alkışlıyoruz' reklamını yayımlamama kararı alarak yeni bir skandala imza atmıştır. Din, bayrak gibi simgelerin propaganda da kullanılması yasakken bu simgeleri kullanan AKP reklamlarını yayımlayan TRT’nin aldığı bu karar hukuk dışıdır. TRT, her zamanki gibi iktidar yardakçılığına soyunmaktadır. Tüm demokratik ülkelerde vatandaşın vergileriyle finanse edilen devlet televizyonlarının temel amacı, yayın eşitliğini sağlamaktır. Görülen o ki TRT yetkilileri, yandaşlıkta sınır tanımamaktadır. TRT yöneticileri, kamu görevini kötüye kullanarak suç işlemektedir. Bütün hukuki işlemler için çalışmalarımızı başlattık.”

İŞTE TRT'NİN REKLAMI YAYINLAMAMA GEREKÇESİ
CHP'nin reklam filmini yayınlamama kararı alan TRT yetkilileri, bu kararı, bir yazı ile gerekçelendirerek partiye de bildirdi.Kendilerine iletilen yazılı açıklamayı twitter üzerinden paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, "TRT, CHP'nin alkışlı reklam filmini yayımlamayacağını resmi yazıyla bildirdi. Gerekçesi siyasi mizah örneği: CHP filmi iktidarı eleştiriyor. Demokraside muhalefet iktidar partisini hedef almadan nasıl siyaset yapacak? Önerilere açığım" diyerek karara tepki gösterdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle