GeriGündem Bülent Ortaçgil
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil
refid:17722775 ilişkili resim dosyası

İndigo
06.05.2011
21:00

NE KADAR: Tam: 39,50 TL, Öğrenci: 25,00 TL

Türkiye'de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil, "Sen" isimli yeni albümünü Ada Müzik'ten çıkarttı. Her zamanki gibi tüm söz ve bestelerde sanatçının imzasını taşıyan "Sen", çok özel Ortaçgil şarkılarıyla bezeli.

Bülent Ortaçgil, yoğun konser temposuna rağmen yedi yıldır albüm yapmamıştı. Son çalışması "Sen"de yer alan yeni şarkılar sanatçının sevenlerini fazlasıyla memnun edeceğe benziyor. Albümde müziklerin yanı sıra şarkı sözlerinin de şiirselliği göze çarpıyor. "Sen"de Ortaçgil her zamanki gibi gitar ve vokaliyle yer alırken usta müzisyenler Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon) ve Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla sanatçıya eşlik ediyor. "Sen"in ilginç bir özelliği de 14 kişilik bir yaylı gurubuyla çalınmış olması. Bu kayıtlar Hollanda'da Power Sound stüdyosunda gerçekleştirildi. Diğer kayıtlar Türkiye'de, Ortaçgil'in yıllardır birlikte çaldığı arkadaşlarıyla yapıldı. Düzenlemeler ise Baki Duyarlar'ın.

Sanatçının son stüdyo albümü olan "Gece Yalanları"nı 2003 yılında yine Ada Müzik etiketi ile yayınlamıştı.

Albümde Yer Alan Şarkılar: "Hiç Canım Yanmaz", "Denize Doğru", "İstediğini Yap", "Sen Sorumlusun", "Acıtır", "Adalar", "Telefon", "Ayrıntılar", "Niçin", "Sen ve Ben".


Yorumları Göster
Yorumları Gizle