Gündem Haberleri

  Bülent Arınç'ın evine hırsız girdi

  Evren KASIRGA / MANİSA, (DHA)
  25.10.2008 - 18:03 | Son Güncelleme:

  Manisa'da TBMM eski Başkanı Bülent Arınç ile komşusunun evine giren hırsız, bir şey alamadan kaçtı.

  AKP Manisa Milletvekili ve eski TBMM Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın Manisa'daki evine hırsız girdi. Adakale mahallesi İzmir caddesi üzerindeki apartmanın 6. katında 12 numaralı dairede oturan ve bu evi sadece Manisa'ya geldiğinde kullanan Arınç’ın dış kapısını levye ve tornavida kullanarak açan hırsız veya hırsızlar kasaya dokunmadan evi terk etti.

  Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, olay yerinde inceleme yaptı. Aydemir, kapıları açık gören komşuların haber vermesi üzerine binaya geldiklerini belirterek, saat 15.30 sıralarında söz konusu binada iki adi hırsızlık olayı meydana geldiğini, binanın 11 ve 12 nolu dairelerine hırsız girdiğini bildirdi. Aydemir, “Her iki daireden de herhangi birşey çalınmamış. Dairelerin yatak odaları karıştırılmış. Para ve ziynet eşyaları arandığı kanaatindeyiz” dedi.

  Bu olayın daha ziyade, altın ve ziynet eşyası arayan kişi veya kişiler tarafından yapıldığının düşünüldüğünü kaydeden Aydemir, Mehmet Ağaçhan'a ait 11 numaralı daireye de levye ve tornavida kullanılarak girildiğinin tesbit edildiğini ve bu daireden de çalınan herhangi birşey olmadığını söyledi. Aydemir, 11 numaralı daireye 6 ay önce de hırsızların girdiğini kaydetti.

  BÜLENT ARINÇ İLE KONUŞULDU

  Olay yerine gelen Vali Celalettin Güvenç ve AKP Manisa İl Başkanı Dursun Ali Yıldız, Emniyet Müdürü Adem Aydemir'den bilgi aldı. Aydemir, “Adi bir hırsızlık olayı yaşanmıştır. Bülent beyi aradık ve bilgi verdik. Evdeki kasasının boş olduğunu söyledi. Araştırmada da herhangi bir çalıntı olmadığı tespit edildi. En kısa zamanda failleri yakalayarak adalete teslim edeceğiz” dedi.

  Bülent Arınç'ın, yarın yapılacak AKP İl Kongresi'ne katılmak üzere bu akşam Manisa'ya gelecek olması nedeniyle daire içerisinde patlayıcı araştırması da yapıldı. Ancak herhangi birşey bulunamadı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı