Gündem Haberleri

  Bülent Arınç 'Cumhurbaşkanımızın başkanlığında...'

  Başkanlığından istifade edeceğiz
  30.12.2014 - 02:26 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu’nu 19 Ocak’ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplayacağını açıklamasından sonra dün akşam saatlerinde toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısını uygun buluyoruz. Bundan istifade edeceğimizi de ümit ediyoruz" dedi.

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yeni yılda, ilk Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın 5 Ocak’ta, bir sonraki toplantının 12 Ocak’ta yapılacağını belirterek, 19 Ocak’ta da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplantı yapacaklarını söyledi.

  Bülent Arınç Cumhurbaşkanımızın başkanlığında... Tartışmalara noktayı koydu 19 Ocak

  Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Arınç özetle şunları söyledi: “Şüphesiz bu toplantı, yapılabilir. Anayasamız hatta bunu görev olarak Cumhurbaşkanına yüklemektedir. Anayasamızın 104. maddesinin b fıkrasında Sayın Cumhurbaşkanını yürütmeye ait görev ve yetkileri kısmında bildiğiniz gibi gerekli gördüğü hallerde, Bakanlar Kuruluna başkanlık etmek veya Bakanlar Kurulu’nu başkanlığı altında toplantıya çağırmak, görevi de kendisine verilmiştir. Esasen Sayın Cumhurbaşkanımız da hem seçilmeden önce hem seçildikten sonra bu tür toplantıları yapmanın uygun olacağını ifade etmişlerdi. Biz de doğrusu Anayasanın bu emri hükmünce, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısını uygun buluyoruz. Bundan istifade edeceğimizi de ümit ediyoruz.

  PKK İÇERİSİNDE DERİN YAPILANMA

  (Cizre olayları) Bu olaylar, yıllardır terörden beslenenlerin, terörü bir rant olarak görenlerin eski alışkanlıklarından vazgeçmemek için ayak sürüdüklerini, PKK içerisinde derin yapılanmaların olduğunu, Çözüm Süreci’ndeki ilerlemelerin bu derin yapıları rahatsız ettiğini, örgütün bölgede değişik bir sese ve renge de tahammül edemediklerini gösteriyor.

  (Kozmik oda) 5 yıl geçti. Ben bu işin mağduru durumuna geldim. O tarihten bu yana emekli olan subaylar vardır. Eğer bir komploya gidilmişse, bu komplo benim ismim üzerinden yapılmışsa bunu affetmem mümkün değil. İçimdeki bir kuşkuyu ifade ettim, bunun ötesinde bir bilgiye sahip değilim.”

  Arınç, Soma faciasının ardından yapılan düzenlemenin maden sahiplerine ek maliyet getirdiğini, bunun da madenlerin kapanmasına ve işsizliğe neden olduğunu belirterek ek maliyetlerin devletçe karşılanmasına karar verildiğini açıkladı. m DHA

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı