Gündem Haberleri

  Bulanık’taki Kalaşnikoflu esnaf Erzurum Cezaevi'nde

  DHA
  18.12.2009 - 18:39 | Son Güncelleme:

  MUŞ Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, Bulanık İlçesi'nde göstericilerin üzerine Kalaşnikof tüfekle ateş açan manifaturacı Turan Bilen’in güvenlik nedeniyle Erzurum’da, kardeşi Metin Bilen’in ise Mardin’deki cezaevlerinde tutuklu bulunduklarını açıkladı.

  Basın mensuplarının Bulanık olayları ile ilgili sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, 15 Aralık günü Bulanık ilçesinde 2 kişinin ölümü ile sonuçlanan olaylarla ilgili soruşturmaya Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığının yetkili olduğunu bildirdi.

  Aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığının 2009/1981 numara ile soruşturmayı başlattığına dikkati çeken Başsavcı Süzer, suçun Ağır Cezalık olduğunu ve Bulanık’ta Ağır Ceza Mahkemesi bulunmadığı için tanzim edilecek fezlekenin Muş Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceğini belirtti.

  Muş Cumhuriyet Başsavcılığının gerekli inceleme ve araştırmayı yaptıktan sonra ‘Kasten Adam Öldürme’ suçu ile Ağır Ceza Mahkemesine iddianame hazırlayacağını anlatan Feridun Süzer, “Ağır Ceza Mahkemesi davanın naklini bir başka yere güvenlik nedeniyle talep edebilir. Nakile Adalet Bakanlığı ile Yargıtay karar verecek. Davanın nakli Bakanlığımız ve Yargıtay’ın uygun görüceği bir yere olur. Ben şu anda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmayabileceğini düşünüyorum. Çünkü henüz soruşturma tamamlanmadı ve devam ediyor. Balistik incelemeler, delil toplama safhamız devam ediyor. İfadeler Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınıyor. Arkadaşlarımız gece gündüz bu olayın takibindeler. Mümkün olan en yakın zamanda soruşturmayı tamamlayıp ilgili mahkemeye taşımak bizim görevimiz. Esasen soruşturma gizlidir. Gizlilik içinde de yürütülmektedir. Şu anda benim bildiğim kadarı ile iki tutuklu var. Biri Mardin Kapalı Cezaevinde, diğeri de Erzurum Kapalı Cezaevinde tutuklu. İki tutuklunun Mardin ve Erzurum’da bulunma nedeni tamamıyla güvenliktir” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı