Gündem Haberleri

  Bugünden yarınlara bir bahçe

  Hürriyet Haber
  04.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hala bir tatil planınız yoksa belki aşağıda anlatacaklarımız ilginizi çekebilir. Olimpos- Çıralı gibi dünyanın dört bir yanından turist çeken doğa harikası bir mekanda bir yandan tatil yapıp bir yandan da yaratılmaya çalışılan Akdeniz Bahçesi'ne katkıda bulunabilirsiniz. Üstelik adınıza 'dikili' bir bitkiniz bile olabilir.

  Flora Akdeniz Bahçesi'nin 'mimarları' Ayşe ve Selehattin Kalıpçı. Çiftin 1993 yılında Çıralı'da Flora Pansiyon maceralarının başlangıcından bu yana hayalini kurduğu Akdeniz Flora Bahçesi projesi 2006 başından bu yana hayata geçmeye başladı.

  Akdeniz'in doğasında yetişen yerel ve egzotik bitkileri içeren, organik tarım ve eko turizm uygulamalarının gerçekleşeceği bir mekan olması amaçlanan Akdeniz Flora Bahçesi için Yıldız Teknik Üniversitesi ile mekan tasarımı ve uygulaması konusunda çalışmalar sürdürülüyor. Botanik Bahçeleri Birligi ile de bahçenin resmi statüsü ve veri tabanı oluşturulması konusunda işbirliği yapılıyor.

  Projeyi bu aşamaya kadar getiren Kalıpçı çifti şimdi gönüllüllülerin yardımını bekliyor.

  Türkiye’nin ilk çok katılımlı özel girişim botanik bahçesi hayalinin gerçeğe dönüşebilmesi için her tür yardıma açık Kalıpçı çifti. Dileyen yapacağı bağışlarla bahçenin tamamlanmasına katkıda bulunabilir. Dileyen de Çıralı'ya giderek bir yandan tatilini yaparken bir yandan da gönüllü olarak bahçe için çalışabilir.

  Ayşe ve Selahattin Kalıpçı,  gönüllülerin her biri adına bir bitki dikecek ve projeye emek harcayanlara bahçe destekçisi kartı gönderecek.

  Akdeniz Flora Bahçesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için
  www.olymposflora.com

  Yardım için
  A. Selahattin Kalıpçı
  Hesap no:6697753
  Garanti Bankası Kemer Şubesi (352)

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı