GeriGündem Bugün İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? 24 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bugün İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? 24 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

Bugün İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? 24 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın 19. gününde oruç ibadetini yapan vatandaşlar, akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte, iftar saati araştırmalarına hız verdi. Bulundukları şehirlerde akşam ezanının saat kaçta okunacağını ve iftara ne kadar süre kaldığını merak eden oruçlu vatandaşlar, Diyanet'in yayınladığı 2019 ramazan imsakiyesi bilgilerine göre, iftar saatlerini araştırıyor. Peki, bugün iftar saat kaçta? İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak?

Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte, iftar saatlerini yönelik araştırmalar yoğunlaştı. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde ikamet eden vatandaşlar, bugünün iftar saatini yönelik bilgi almak istiyor. İşte, Diyanet'in 2019 ramazan imsakiyesi bilgilerine göre 24 Mayıs 2019 il il iftar saatleri...

Mübarek ramazan ayının 19. gününde İstanbul'da iftar saati 20.30 olacak. Başkent Ankara'da iftar 20:11'de yapılacak. İzmir'in iftar saati ise 20:30. Diğer illerin iftar saatleri ise aşağıdaki görsele tıklayarak öğrenilebilecek.

Bugün İstanbul Ankara ve İzmirde iftar saat kaçta yapılacak 24 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

EZAN OKUNURKEN SU İÇİLİR Mİ?

Takvimlerde gösterilen “imsak”, oruca başlama vaktini ifade eder. İmsak vakti aynı zamanda gecenin sona erdiği, yatsı namazı vaktinin çıkıp sabah namazı vaktinin girdiği andır. Ezan da imsak vaktinin başlaması ile okunmaktadır. Bu sebeple ezanın başlaması ile yemeyi içmeyi terk etmek gerekir. Ezan başladığı sırada ağızda bulunan lokmanın yutulmasında bir sakınca yoktur.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle