Gündem Haberleri

  Bugün hava nasıl olacak?

  İHA
  21.12.2017 - 09:04 | Son Güncelleme:

  Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Isparta, Kırşehir, Kırıkkale ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Yağışların genellikle yağmur ve sağanak; Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Marmara'nın doğusunda akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
  Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 10
  İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 10
  İzmir: Parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 14
  Adana: Parçalı ve az bulutlu 21
  Antalya: Parçalı ve az bulutlu 21
  Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11
  Trabzon: Çok bulutlu 12
  Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 4
  Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 15

  MARMARA BÖLGESİ'NDE HAVA DURUMU

  Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek.  Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgede, öğleden sonra Tekirdağ ve Kırklareli'nin doğusu, İstanbul ile bölgenin doğu kesimlerinin sağanak yağışlı geçmesi öngörülüyor.
  Doğusundaki yüksek kesimler, yer yer karla karışık yağmur ve karın etkili olacağı bölgede, sabah yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

  Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden orta kuvvette, öğleden itibaren zaman zaman kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı