Gündem Haberleri

  Bucak: Konuşursam deprem olur

  Hürriyet Haber
  31.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SUSURLUK kazasından sağ olarak kurtulan, DYP Şanlıurfa Milletvekili Sedat Edip Bucak, ‘‘Bir ay sonra konuşacağım’’ dedi. Star TV'de Pınar Türenç'e konuşan Bucak, şunları söyledi:

  ‘‘Her şeyin konuşulacak günü vardır. Türkiye'de siyasetin sevilecek tarafı yok. Çamur at izi kalsın politikası yapılıyor. Ama ben çamur atarsam onu yüzlerinden çıkarmak için derilerini soymak gerekir. Anayasa’ya aykırı hiçbir şey yapmadım. Yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim ve pişman olacağım şeyi yapmam. Meclis'te 80-90 fezleke var bekleyen, özellikle 2 tanesi konuşuluyor. Milletvekilleri, bakanlar, dokunulmazlıkların kısıtlanmasına karar verecek kişiler oturup düzenleme yapsın. Bundan en fazla ben rahat ederim. Ben konuştuğum zaman belki de deprem olur.’’

  Kejan Aşireti Reisi Ahmet Kıran'ın, Haluk Kırcı ve Alaattin Çakıcı gibi aranan kişileri sakladığı konusundaki sözlerini yalanlayan Bucak, ‘‘Alaattin Çakıcı'yı tanımam ve benim bulunduğum ortamda hiç olmadı. Bu iddialara gülüyorum’’ diye yanıt verdi.

  İki bin gönüllü köy korucusu olan Kejan Aşireti'nin lideri Ahmet Kıran ise Bahçelievler katliamı sanığı Haluk Kırcı'nın Siverek'te bir resmi görevlinin evinde kaldığını iddia etti. Açıklamasından sonra evlerinin arandığını, 3 korumasının silahlarının alındığını söyleyen Kıran, ‘‘Bucaklar koruculuğun adını kirletti. Böyle devam ederse koruculuktan vazgeçeriz’’ dedi. Haluk Kırcı'nın şu anda Siverek'te nerede olduğunu çok iyi bildiğini belirten Kıran, ‘‘Kırcı resmi bir görevlinin evinde Hasan Çakır kimliğiyle kalıyor ve bölgedeki bütün ihaleleri Bucaklar adına organize ediyor. Güvenliğim sağlansın, güvenlik güçleriyle birlikte Haluk Kırcı'yı gidip kendim yakalarım’’ iddiasında bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı