Gündem Haberleri

  Bu yolda galip sayılır mağlup

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  11.08.2014 - 01:42 | Son Güncelleme:

  Ekmeleddin İhsanoğlu, oyunu eşi Füsun İhsanoğlu ile Yeniköy İlkokulu’nda kullandı. İhsanoğlu, seçim sonuçlarını ise saat 21.17’de kısa bir konuşmayla değerlendirdi.

  Seçim Ofisi’nden alkışlar arasında eşi, çocukları, gelini, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ve TBMM Başkanvekili MHP’li Meral Akşener’le çıkan İhsanoğlu şunları söyledi: “Teşekkür ediyorum, sağ olunuz, var olunuz. 10 Ağustos Cumhurbaşkanı seçimleri sonuçları gayriresmi olarak açıklandı. Bu sonuçla yüzde 39-40 civarında oy aldığımız ortaya çıktı. Bu çok önemli bir rakamdır. Çünkü 1 ay önce seçim kampanyasına başladığımızda ‘İhsanoğlu tanınmıyor, siyasetten anlamıyor’ diyenlere ithaf olunur, yüzde 40’a yakın sonuç. O bakımdan bu yolda galip sayılır mağlup diye bir söz vardır.

  BAŞBAKAN’I TEBRİK EDERİM

  Ben bu seçim sürecinde bana destek veren bütün siyasi partililere ve gönüllüler ordusuna sonsuz teşekkürü ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Bu seçime katılan diğer 2 adaya sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasimiz için bu hayırlı bir netice olsun ve Sayın Başbakan’ı tebrik eder başarılar dilerim. Sandığa gidip oy veren vatandaşlarımıza sonsuz şükran ve minnettarlığımı ifade ederim. Hepinize tekrar teşekkür ederim, sağ olunuz arkadaşlar.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı