Gündem Haberleri

  Bu yıl SDÜ'nün üzerinde kara bulutlar dolandı

  Hürriyet Haber
  21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  UNUTMADILAR

  ISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi, 2000 yılında trafik canavarına 15 öğrencisini kurban verdi. Kampus önündeki yolda ve şehir merkezindeki kazalarda 7 öğrenci hayatını kaybederken, sadece bir trafik kazasında üniversitenin 8 öğrencisi yaşamını yitirdi. Kazalarla ilgili tedbirler alınırken, hayatını kaybeden öğrenciler de unutulmadı.

  DİKKAT ÇAĞRISI

  Genel Sekreter Yardımcısı Nafiz Akgün'ün editörlüğünde üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan SDÜ Bülteni, son sayısında hayatını kaybeden öğrencilerin resimlerini yayınladı ve ‘‘Biraz daha dikkat’’ çağrısı yaptı. Bültende Hülya Kaya ve Elvan Aşıcı adlı öğrenciler, ölen arkadaşları için ‘‘Ölümün soğuk eli’’ başlıklı yazı yazdı.

  DUYGU YÜKLÜ SATIRLAR

  İki öğrencinin ortak yazısındaki duygu yüklü satırlar ise okuyanların içini burkuyordu. Hülya ve Elvan, ‘‘Giderken ne yürekler götürdünüz kendiniz dışında. Bekleyenler, ardınızda hep bekleyecekler inanın; geri dönüş bileti alıp dönmenizi. Biz de bekliyorduk aramıza dönmenizi ve beraberce mezun olmayı...’’ diye yazarak şöyle devam etti;

  ‘‘İlk defa katlanıyorum sana. Artık dört mevsimi de çekilmez hale getirdin. Daha yaşanacak o kadar çok şey varken, dört mevsimi de aldın üzerlerinden yollara serdin canlarımızı. Artık herşey ‘keşke'lerden ibaret. Şimdi gazetelerde manşet oldunuz. O hurdaya dönmüş otobüs poz verircesine kaplamış sayfayı. Adınız tek kelimeyle ‘Ölüm'...’’

  İşte 15 öğrenci Özcan Şaşi, Eda Güdük, Buğra Mısırlıoğlu, Feyza Gürler, Ayfer Mercan, Mehmet Ali Katipoğlu, Umut Elmas, Ayşegül Erese, Hatice Kahya, Kamil Zivtçi, Songül Akkuş, Mustafa Gönül, Fatma Ümran Turhan, Aylin İpek, Semiha Özgün Cantekinler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı