Gündem Haberleri

  Bu yazın en 'Pis' albümü

  Hürriyet Haber
  12.05.2010 - 10:34 | Son Güncelleme:

  ATHENA'nın, 2006 "İT" albümünden sonraki 8.stüdyo albümleri yayımlandı.

  Geçtiğimiz hafta Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alan albümün adı: PİS

  Üstünde durarak ve irdeleyerek değil tamamiyle içlerinden geldiği gibi yazdıkları 12 şarkıdan oluşan albüm, Londra'da ki çalışma döneminde ortaya çıktı. 2 aşamalı hazırlık dönemi sonucunda oluşan şarkılar, verilen kısa bir aranın ardından son şeklini aldı.

  ATHENA ska, punk ve garage etkilerinin yansıtıldığı bu albümün tüm aranjelerini Alp Ersönmez ile birlikte yaptı. Alp Ersönmez'in bas gitarlarını çaldığı albümün davullarında ise Volkan Öktem imzası var. Londra'da Soundmasters Stüdyoları'nda masteringi yapılan albümün prodüktörlüğünü, Jamiroquai'ın "Emergency on Planet Earth" ve "Return of the Space Cowboy" albümlerini hazırlayan Mike Nielsen yaptı.

  İT'ten sonra Hakan'ın askere gitmesi ve Gökhan'ın Londra'ya yerleşmesiyle ilk kez ayrı kalan ikili, bu ayrılık sonrası tekrar biraraya gelmesiyle oluşturdukları fikir ve duygu bütünlüğünden çıkan PİS'i, kariyerlerinin en önemli albümü olarak nitelendiriyorlar.

  Albümün ilk video klibi "Serseri Mayın" şarkısına Bertan Başaran yönetmenliğinde çekildi. 10 Mayıs'ta Edirne'den başlayıp tüm ülke çapında devam edecek, 12 konserlik üniversite turnesi için ATHENA, bu yaz Vodafone ile anlaştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı