Gündem Haberleri

  Bu yastık kılıfları sihirli

  Hürriyet Haber
  09.10.2008 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Kadınlar bu yastık kıılıflarından vazgeçemeyecek. Çünkü bu kılıfların sihir gibi etkisi var.

  İsrail'deki bir firma tarafından üretilen ve yüz çizgileri ile göz etrafındaki kırışıklıkları yok ettiği iddia edilen bakır oksitten yapılma yastık kılıflarının ABD'de büyük ilgi gördüğü belirtildi.

  Merkezi İsrail' de olan 'Curpon ' isimli firme yaşlanmayı geciktirici kremler ve botoksa alternatif olarak, yüz kırışıklıklarını azaltan yastık kılıfı geliştirdi. ABD'de 10 binin üzerinde satan ve çok yakında İngiltere'de 17 sterlinden satışa çıkacak olan yastık kılıflarını, kolajenin yaraları iyileştirme özelliğinden yola çıkarak ürettiklerini belirten firma sahibi Jeffrey Gabbay şöyle dedi:

  'Kolajen oranı artırılmasının yaraları iyileştirmedeki yardımını gördükten sonra"Acaba bu kırışıklıklar üzerinde de aynı etkiyi yapar mı" diye merak ettik. Birkaç tane bakır oksitten örülmüş yastık üretip gördük ki bu yastıklar üzerinde birkaç gün  yatıldığında yüz çizgileri yumuşuyor. Bu şimdiye kadar görülmüş en muhteşem buluş."

  Testlerin bir dermatolog denetiminde 4 hafta boyunca 57 gönüllü üzerinde yapıldığını anlatan Gabbay, kumaşın bütün kırışıklıklar üzerinde etkisi olduğunu anma en çok ince çizgileri gidermede başarılı olduğunu belirtti. Firma yastık kılıfı ile birlikte aynı maddeden üretilmiş eldiven ve göz bantları da satıyor.

  Araştırmacılar yastık kılıfının etkisinin, ciltteki nemin, yüzdeki kolajen üretimini canlandıran yastık kılıfındaki bakır iyonları ortaya çıkarmasıyla gerçekleştiğine inandıklarını bildirdi.

  Kemik, kıkırdak, eklem, lif gibi hareket sisteminin yapı taşlarını oluşturan protein olan kalojen, yaş ilerledikçe azalarak cildin kırışmasına yada çizgilerin oluşmamasına neden oluyor.    

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı