GeriGündem Bu ülkenin “ona” anlatacak çok şeyi var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu ülkenin “ona” anlatacak çok şeyi var

Bu ülkenin “ona” anlatacak çok şeyi var
refid:25317691 ilişkili resim dosyası

GEÇEN hafta Anayasa Mahkemesi’nin(AYM) kararının ardından o çok beklenen sonuç çıktı ve Balbay 5 yıla yakın sürenin ardından tahliye oldu.

Öncelikle burada AYM’ye hukuk, demokrasi ve vicdan adına aldığı karardan dolayı kocaman bir teşekkür etmek gerekiyor. Balbay’ın başvurusunu büyük bir hakkaniyetle değerlendirip sonuca vardığı için aynı şekilde Ağır Ceza Mahkemesine. Gerekçeli karar üzerinden vardığı sonuçta Türkiye’de son dönemlerde nefes almakta güçlük çektiğimiz bu ağır havayı dağıttı. Şimdi diyeceksiniz ki “bu kadar geç oldu, bunun neresine sevineceğiz.” Doğrudur. Konuşacak sadece Balbay için değil, bu ülkede geçmişten geleceğe her kesimden mağduriyetleri yaşayan hukukun hassas terazisine takılı kalan binlerce insan var. Daha da önemlisi ileride bu demokrasi ayıplarını

Bu ülkenin “ona” anlatacak çok şeyi var
halledemezsek birbirimizin yüzüne bakamayacağımız çok başlık var. Mustafa Balbay’ı yıllardır tanırım. Onunla beraber okul önünde çok çocuklarımızı beklemişliğimiz vardır. Ama Balbay hapse girdiğinde 8,5 aylık olan bugün neredeyse 6 yaşına gelen oğlu Deniz tahmin ediyorum şu an hepimizden daha olgun hepimizden daha çok bu yaşında yılların ağırlığını üzerinde taşıyordur. Daha geçen hafta Balbay’a, “Baba Ankara’ya geldin niye eve gelmiyorsun” diye sormuştu. Babasının ona “Sen büyünce geleceğim” demesine karşılık “O zaman anne benim hemen büyümem lazım” yanıtını veren Deniz’e bu ülkenin ileride anlatacak çok şeyi var. Ama neyi nasıl anlatacağız işte orası sıkıntılı. Tıpkı bu ülkenin diğer küçük çocuklarına boğazımıza düğümlenipte anlatamadığımız, ondan dolayı da her birini 6 yaşındayken adeta 60 yaşının ağırlığındaki insanlara döndürdüğümüz çocukların hikayesi gibi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle