Gündem Haberleri

  Bu UFO başka UFO

  Selim Demirpençe
  28.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu haftaki konumuz olan ürünümüz öyle sıra dışı bir görünüşe sahip ki, üzerindeki kapağının açılıp içindeki bir sürü minik uzaylının evinizi istila edeceğinden şüpheleniyorsunuz. Ama korkmayın, bu küçük canavar, Optoma firmasının geliştirip piyasaya sunduğu DVD oynatıcılı projeksiyon cihazı olan MovieTime DV10 modeli.

  Kolay ve sorunsuz bir şekilde ev sinemasına sahip olmak isteyenler için yaratılmış olan MovieTime hem kaliteli bir DVD oynatıcının, hem de oldukça tatmin edici bir projeksiyon cihazının tüm fonksiyonlarını tek bir kasada kullanıcıya sunuyor. Üstelik, üzerinde bulunan çift hoparlörlü stereo ses sistemi sayesinde tek başına tüm ihtiyaçları karşılamış oluyor.

  Bu pratik sistemin ev büyük artısı elektrik dışında herhangi bir kablo bağlantısına ihtiyaç duymaması. Bu durumun, en çok evdeki kablo yığınından şikayetçi olan ev hanımlarını mutlu edeceğini düşünüyorum. Ayrıca ilave bir kabloya gerek duymadan projeksiyon cihazı ile kombine çalışan bir DVD oynatıcısının görüntü transferinin çok daha temiz ve kayıpsız olması da işin cabası.

  MovieTime modelinin projeksiyon tarafı, Texas Instrumens’ın DarkChip2 DLP teknolojisini kullanarak 1000 ANSI lumen parlaklığı, 845x480 çözünürlüğü ve 200 watt'lık lamba gücü ile kendine görevi başarıyla yerine getiriyor. Optoma’nın geliştirmiş olduğu ImageAI özelliği sayesinde lambanın gücü görüntüye göre otomatik olarak ayarlanıyor. Bu sayede hem renklerde daha fazla canlılık sağlanıyor, hem de lambanın ömrü uzatılmış oluyor.

  FONKSİYONEL

  DVD oynatıcısı ise NTSC, PAL, SECAM sistemlerini desteklediği gibi, DVD, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW ve VCD formatlarını tanıyor ve oynatabiliyor. Ayrıca müzik CD’lerinizi, MP3 parçalarınızı dinlemenizi ve JPEG resimlerinizi duvara yansıtmanızı da sağlıyor.

  Tek başına çalışan bir sistem olmasına rağmen geniş bağlantı seçenekleri ile diğer cihazlara da kucak açan MovieTime, VGA, S-video, kompozit girişleri sayesinde bilgisayar, video ya da TV bağlantılarını mümkün kılıyor. Böylece dev ekranda Windows’u kullanabiliyor ya da maç seyredebiliyorsunuz. MovieTime, üzerindeki küçük hoparlörler ile tatmin olmayanları mutlu etmek için sayısal ve analog ses çıkışları ile daha kuvvetli ses sistemlerine dahil olabiliyor.

  Paketinden çıkan şık çantası sayesinde tamamen mobil olan bu sistem, size ev sinemanızı istediğiniz her yere götürme özgürlüğünü veriyor. Bu sayede, hafta sonu tatilinizde ya da dostlarınızın evinde keyifli anlar yaşayabiliyorsunuz.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı