Gündem Haberleri

  Bu tuzağa düşmeyin! Profesörün cenazesinde de yaşandı

  Hürriyet Haber
  01.03.2018 - 09:28 | Son Güncelleme:

  Dolandırıcıların kullandığı son yöntem, artık bu kadar da vicdansızlık olmaz dedirtti. Cenazeleri gazete ilanlarından takip eden ve kendilerine avukat süsü veren dolandırıcılar cenaze evini arayıp, "Merhumun bize borcu vardı. Şimdi icraya düştü. İlgili hesap numarasına hemen para yatırırsanız takip kalkacak" diyerek önlerine geleni dolandırmaya başladı.

  TÜKETİCİLER Derneği Başkanı Levent Küçük bu yönde gelen şikâyetlerin hızla arttığını belirterek, "İnsanları en acı günlerinde arayarak istismar ediyorlar. Kendilerini avukat olarak tanıtıyorlar. Merhumun kendilerinden alışveriş yaptığını ancak para vermediğini ve artık faize girdiğini anlatıyorlar. Acılı aile de bunu son görev olarak bilip hesaba para yatırıyor" dedi.

  NUMARAYA ULAŞILAMIYOR

  Bu olaylardan birinin emekli bir profesörün cenazesinde yaşandığına vurgu yapan Levent Küçük, şöyle devam etti:

  "Vefat ettikten sonra hocamızın yakınlarını aradılar ve aynı yöntemle 5 bin liranın üzerinde para yatırttılar. Mağdurlar dolandırıldıklarını genellikle ödeme yaptıktan sonra anlıyor. Çünkü belirtilen iletişim bilgilerine bir daha ulaşılamıyor."

  İLAMSIZ TAKİBE DİKKAT

  Her 'borcunuz var' diyene itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Levent Küçük, "Gerçekten böyle bir borç var mı araştırın. Mağduriyetlerde direkt 'savcılığa' gidip şikâyette bulunun. Ayrıca evinize gelen ilamsız icra takibi tebligatlarına dikkat edin. Kâğıdı sakın atmayın. Sizinle ilgisi olmayan durumlarda 7 gün içerisinde itiraz etmelisiniz. Aksi takdirde borcu kabul etmiş olursunuz" dedi. (Posta)

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı