Gündem Haberleri

  'Bu şekilde Türkiye aydınlığa gidecek yolu aralayacak'

  A.A
  02.07.2007 - 12:13 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiği dönemde seçimlere gidildiğini belirterek, “Bu seçimde Türkiye aydınlığa gidecek yolu aralayacak” dedi

  DSP Genel Başkanı Sezer, bir restoranda gazetecilerle kahvaltılı basın toplantısı yaptı. Sezer, 22 Temmuzda yapılacak seçimlerin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birisi olduğunu ve her alanda ciddi sıkıntılar yaşandığını bildirdi.

  Türkiye'nin bölücü tehditle karşı karşıya olduğunu ve bu nedenle kaygılarının bulunduğunu ifade eden Sezer, şöyle dedi:
  “Bu seçimde Türkiye aydınlığa gidecek yolu aralayacak. Sihirli değnek yok ama doğru düzgün politikalarla Türkiye dünyanın en önemli, en güçlü ülkelerden birisi. Makul bir sürede çok üst noktalara her alanda dış ve iç politikada, sağlık, eğitim ve ekonomide gelebilir.”

  Türkiye'de seçime gitmeden iktidar olacak bir parti olacaklarını ifade eden Sezer, “Biz toplumun önüne bir proje koyduk, bir vatan görevi yaptık. Türkiye'nin kötü gidişine dur demek lazımdı. Birilerinin özveri göstermesi gerekiyordu. Bu özveri DSP'ye düştü” diye konuştu.

  KANDİL DAĞI'NA SİLAH GETİRİLMESİ

  Zeki Sezer, bir gazetecinin gazetelerde, Kandil Dağı'na silah gönderildiği yönündeki haberlerle ilgili sorusuna da şöyle cevap verdi:
  “ABD askerlerinin Kandil Dağı'na silah getirdiği yönündeki iddialar ciddi şekilde araştırılmalı, incelenmeli. Müttefikimiz ve dostumuzun böyle bir şey yapmamış olmasını tüm Türkiye diler. Onun için eğer gerçekten böyle bir durum varsa bu son derece vahim. Bu konuda bizim hükümetimizin de büyük zaafı olduğu ortada. ADB hükümeti baştan beri Irak konusunda çok yanlış adımlar attı. Irak'ın işgali bölgede istikrar getirmedi, istikrarsızlık getirdi.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı