GeriGündem Bu nasıl ruh hali
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu nasıl ruh hali

Bu nasıl ruh hali
refid:14541053 ilişkili resim dosyası

DEVLET Bakanı Selma Aliye Kavaf, Siirt’te üst düzey isimlerin de karıştığı tecavüz skandalının mağduru olan kız çocuklarının bakım ve sosyal rehabilitasyon merkezlerine alınacağını söyledi.

Kavaf dün Meclis’te yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Nasıl bir ruh hali bu gençleri bu suça yöneltmiş olabilir. Gençler ergenlik çağında. Onları mesleki bilgilerle, donatmak yeterli değil. Sportif çalışmalar, sosyal ve kültürel etkinliklerle enerjilerini doğru yere kanalize etmelerini sağlamaya çalışmak gerekir. Bu konuda yapılan çalışmalar var.” Kavaf, Siirt’in Pervari ilçesinde yaşanan ikinci olay için ise “O bir yıl önce olmuş bir olaydı zaten. Onunla ilgili suç faili olan çocuklar o zaman tutuklanmıştı. Mağdurları da korumamız altına almıştık” dedi.
AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Yılmaz Helvacıoğlu, il örgütüyle birlikte dün ortak bir yazılı açıklama yaparak, illerinde yaşanan cinsel istismar olayını kınadıklarını duyurdular. Açıklamada, “Namuslu, şerefli insanlardan oluşan Siirtlilerin arasında da her toplulukta olduğu gibi kendini bilmez ve utanmaz kişiler olabilir. Bu tarz suçlar şahsidir” denildi.
Pedofili uyarısı
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yaptığı açıklamada olayla ilgili çıkan haberlere ilişkin “Detaylı aktarım ile yaşanan vahşet herkes tarafından tüm çıplaklığı ile okunur olmaktadır. Üstelik bu tarz anlatımların pedofili hastalarını tetikleyici etkisi de tüm dünyaca bilinmektedir” dedi. Çubukçu, tecavüz sonrası öldürülen kız çocuğunun otopsi fotoğrafını gazetelerde görmenin ise “en az olayın kendisi kadar kan dondurucu” olduğunu ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle