Gündem Haberleri

  Bu meseleyi çözeceğiz

  Hürriyet Haber
  11.08.2009 - 00:59 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, son günlerde tartışılan Kürt açılımı konusunu Bakanlar Kurulu toplantısında ayrıntılarıyla görüştüklerini söyledi.

  Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

  "İçişleri Bakanımız bütün siyasi parti liderlerinden randevu talep ediyor. Yüzyüze görüşüp telkinleri varsa dinlemek istiyoruz. Neden İçişleri Bakanı bilgi veriyor diye tartışmalar var. Terörle mücadele gereği, terörle mücadeleyi yapanla planlamayı yapanın aynı kurum olmasını daha önce karara bağladık. Gerekirse Genel Başkan düzeyinde bilgi vermeye hazırız.

  Bu sorunu çözmek zorundayız. Bu sorun AK Parti’nin sorunu değil. Türkiye, bu sorunu çözmek mecburiyetinde. Türkiye bu sorunu çözmezse başkaları kendi hesabına karıştırıyor. Yapılacak çalışmaların temelinde demokratik açılımları vadır.

  Türkiye üniter devlettir. Bu çözüm üniter devlet içinde bulunacaktır. Sivil toplum örgütleri çok önemlidir. Meslek kuruluşlarının işçi sendikalarının katkısı varsa alacağız. Çarşamba günü TOBB ile görüşmeler başlayacak. Basından da ricalarımız var. Bizim ifadelerimizin dışında bu çabalara bir anlam yüklenmemesini istiyoruz. Sizlerin haber alma anlayışına saygı gösteriyoruz. Ama tarafımızdan teyit edilmeyen bilgilerin nereden çıktığını hayretle izliyoruz."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı