Gündem Haberleri

  Bu mesajda hem ses var hem de görüntü

  Hürriyet Haber
  27.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Madem devir teknoloji devri, mesaj dediğin de sırf iki satır kuru yazıdan ibaret olmamalı. Cep telefonundan sesli ve görüntülü mesaj gönderebilmenizi sağlayan Multimedya Mesaj (MMS) teknolojisiyle sevdiklerinize daha çok değer verdiğinizi gösterebilir, onları kendi görüntünüzle şaşırtıp sevindirebilirsiniz.

  Bir zamanlar yılbaşında ve bayramlarda akrabalardan, dostlardan gelen rengarenk tebrik kartları yerini kısa mesajlara bıraktı. Teknolojinin elbette ki başımızın üzerinde yeri var; ama yine de insan kendisi için hazırlandığı belli olan, üzerinde emek harcanmış bir mesajın sıcaklığını arıyor. Yılbaşında, bayramlarda kırk kişiye birden gönderilen mesajlar yerine insan telefonunda çocuğunun sesini duymak, torununun gülüşünü görmek istiyor. E madem devir teknoloji devri, teknoloji dediğin sırf kısa mesaj değil. Cep telefonundan sesli ve görüntülü mesaj gönderebilmenizi sağlayan Multimedya Mesaj (MMS) teknolojisiyle sevdiklerinize daha çok değer verdiğinizi gösterebilir, kendi görüntünüzle şaşırtabilir ve sevindirebilirsiniz. Telefonum Multimedya Mesaj desteklemiyor diye de üzülmeyin; piyasanın MMS destekli gözde modellerini sizin için derledim.

  Sony Ericsson z520i/images/100/0x0/55ea287bf018fbb8f86ecb56

  Sony Ericsson Z520i, diğer telefonlara kıyasla yüksek çözünürlüklü ekran ve megapiksel kamera gibi özelliklerden feragat etmiş olmasına rağmen çok fonksiyonlu ve ekonomik bir model oluşuyla öne çıkıyor. Kapaklı tasarıma sahip telefonun dışında yer alan kamera objektifi ve küçük bilgilendirme ekranı sayesinde, kapak kaplıyken de objektife poz verebiliyorsunuz. Z520i ile çektiğiniz fotoğraf ve kısa videoları MMS olarak dilediğiniz kişiye kolayca göndermek mümkün. Değiştirilebilir kapaklar arasında elden kaymayı önleyen özel bir kapağın da yer alması, elleri çok terleyenler için iyi bir haber.

  Nokia N90

  Nokia’nın cep telefonu ve video kamera kırması olan N90 modeli, açıkçası bir telefondan öte video kamera olarak kullanılmaya daha yatkın olduğu izlenimi uyandırıyor. Telefon, üzerindeki dönebilen objektifi ve katlayıp vizör olarak kullanabileceğiniz yüksek çözünürlüklü ekranıyla çektiği resim ve videoları MMS olarak gönderebiliyor. Ancak cihazın 170 gramın üzerindeki ağırlığı ve açıldığında dışarıda kalan döner objektifi, telefon görüşmeleri sırasında elde tutmayı zorlaştırıyor. Bu nedenle satın alma kararı vermeden önce bizzat elinize alıp bir denemenizde fayda var.

  Samsung D600

  Samsung D600, ilk anda tuş takımını gizleyen kayar kapaklı tasarımı ve net, yüksek çözünürlüklü ekranıyla dikkat çekiyor. D600’ün en önemli özelliklerinden biri doğrudan televizyona bağlanabilmesi. Bu özellik MMS gönderirken bir işe yaramasa da, size gelen bir MMS mesajını diğer sevdiklerinizle paylaşmak açısından kullanışlı olabilir. 2 megapiksel kamerasıyla kaliteli resim ve videolar çekmenize izin veren D600, MMS mesajlaşma özelliği sayesinde bunları sevdiklerinizle paylaşmanızı da sağlıyor.

  Panasonic VS3

  Panasonic’in oldukça sade ve şık tasarlanmış VS3 modeli, üzerinde 1.3 megapiksellik bir entegre kamera ve bunu destekleyen yüksek çözünürlüklü renkli ekran barındırıyor. Telefon bunun yanında tek tuşla kapak açma, şeffaf ön yüzüne dilediğiniz fotoğrafı yerleştirebilme gibi eğlenceli özelliklere de sahip. VS3 ile çektiğiniz resim ve videoları sevdiklerinize MMS olarak gönderebiliyorsunuz. Telefonun kapağında yer alan ve arayan kişiye göre farklı renklerde parlayabilen özel aydınlatma sistemiyle, mesajlarınıza cevap gelip gelmediğini uzaktan da görmeniz mümkün.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı