Gündem Haberleri

  Bu korsan gemisi nerede

  Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  14.10.2008 - 13:58 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren Bilim Sanat ve Kültür Parkı henüz tamamlanmamış olmasına rağmen, kent halkının yoğun ilgisini görüyor. Parktaki gölette bulunan Korsan Gemisi önünde aralarında gelin ve damadın da bulunduğu vatandaşlar hatıra fotoğrafları çektiriyor.

  İŞTE O GEMİ

  DSP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından 400 bin metrekarelik alana yaptırılan ve Eskişehir’in en büyük parkı olan ‘Bilim Sanat ve Kültür Parkı’ vatandaşların uğrak yeri oldu. Belediye yetkilileri, tamamlanma aşamasına gelen parkın önümüzdeki haftalarda açılışının yapılacağını belirtti. Parkın Şeker Bayramı’ndan bu yana belirli saatlerde ziyaretçilere açık tutulduğunu kaydeden yetkililer, parktaki 25 bin metrekarelik gölet içerisinde 30 metre boyunda 27 metre yüksekliğindeki korsan gemisinin ilgi odağı olduğunu söyledi.

  NİKAHIN ARDINDAN PARKA

  Parkı ziyarete gelenler arasında gelin ve damatlar da dikkat çekiyor. Nikah sonrasında soluğu parkta alan damat İbrahim Bayrak ile gelin Melike Bayrak, Korsan Gemisi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Genç çift özel günlerini parkta ölümsüzleştirmek istedikleri belirterek, “Eskişehir’e böyle bir park kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ediyoruz” dedi.

  Eskişehir’in Disneyland’ı olarak da adlandırılan Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda Korsan Gemisi ile Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra, 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, bilim ve deney müzesi, konser alanları, anfi tiyatro ve spor alanları da bulunuyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı