Gündem Haberleri

  Bu konu 5 dakikaya sığdırılamaz

  ANKARA
  24.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM, sınırötesi operasyon tezkeresinden 5 gün sonra, Hakkári’deki saldırılar nedeniyle gergin terör görüşmesine sahne oldu. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, terörle mücadele konusunda gizli oturum yapılmasını istemesi, muhalefet ile iktidar arasında tartışma yarattı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, 2002’de 6 şehit veren Türkiye’nin 2007’nin ilk 7 ayında 91, son bir ayda 42 şehit verdiğini, 2002’de 45 sivil öldürülmüşken 2007’nin ilk 7 ayında 472 vatandaşın öldürüldüğünü vurguladı. Öymen, son 7 yılda Türkiye’de terör olaylarında yitirilenlerin sayısının 11 Eylül saldırılarında ABD’deki kaybın 12 katı olduğunu belirtti.

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır görüşme yöntemine tepki göstererek, "Bu konu 5’er dakikalık gündem dışına hapsedilemez. Bu konu Türkiye’nin temel gündemidir" dedi. Şandır, hükümetin sınırötesi operasyon yapma niyeti bulunmadığını da ileri sürdü." dedi.

  Eleştirilere yanıt veren Çiçek’in konuşması sırasında sataşmalar nedeniyle gergin anlar yaşandı. Çiçek, şunları söyledi: Gelin kapalı oturumda konuşalım, sonuçta ne var, ne yok, bir türlü mahiyeti anlaşılamayan mevzular anlaşılsın. Bu bir devlet politikasıdır. Başka hükümet gelse ana istikameti, ana aksları değişmeyecektir. Bu tezkereyi kullanacak olan devletin ilgili birimleridir. Hepimiz ülkemizin birliğinden, dirliğinden yanayız.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı