GeriGündem Bu kez de Indiana Jones Taliban yakandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kez de Indiana Jones Taliban yakandı

Afganistan`da lakabı ``Indiana Jones`` olan bir Avustralyalı, El Kaide savaşçıları arasında yakalandı. 2 yıl önce İslam dinine geçen ve bu zamana kadar sürekli iş değiştererek macera arayan 26 yaşındaki David`in babası Terry Hicks, oğluna lakabını kendisinin verdiğini söyledi.

Herald Sun gazetesine demeç veren Teryy Hicks, oğlu ile uydu telefonu aracılığıyla ABD`deki 11 Eylül terör saldırılarından iki hafta sonra görüştüğünü ve oğlunun Taliban`a katıldığını söylediğini belirtti.  

Terry Hikcs, şunları söyledi:  
``Bütün bildiğim Taliban için savaştığı. Kabil`i savunmak için Kabil`e gittiğini söylemişti. Yaramaz, isyancı biriydi ama bir başbelası değildi. Damarlarından ateş akardı ve onu Indiana Jones diyeçağırırdık. Bu onun lakabıydı. Savaştığı için değil, oğlum olduğu içinonu destekliyorum. Umarım kurtulur. Onu yeniden görmek istiyorum ve hala seviyorum.``  

David Hicks`in 1999 yılında Pakistan`a gittiği, Keşmir sorunu nedeniyle çatışmalara giren İslami gruplardan birine girerek, eğitim aldığı ve 2000 yılında Afganistan`a gelerek, Usame bin Ladin`in terör örgütünde eğitildiği belirtildi.   
 
David Hicks, Afganistan`da 2 hafta önce yakalanan ve Taliban saflarında savaşan Amerikalı John Walker Lindh`den sonra yakalanan ikinci batılı kişi oldu. Hicks ve Lindh`in akibetlerinin ne olacağı henüz bilinmiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle