GeriGündem Bu kez annesi savundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kez annesi savundu

Bu kez annesi savundu

BAKIRKÖY’de insanların üzerine otomobilini sürdüğü kamera görüntüleriyle gündeme gelen Görkem Sertaç Göçmen’i, Ataköy’de bir kafeye silahla ateş ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, hâkimlikten avukatlığa geçen annesi Aynur Göçmen savundu.

Bakırköy 39’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya başka suçtan tutuklu olduğu için SEGBİS’le bağlanan Görkem Sertaç Göçmen, “6’ncı kattaki evimin penceresinden kurusıkı tabanca ile hedef gözetmeksizin havaya doğru iki el ateş ettim. Binanın aşağısı ağaç dallarından dolayı net görülememektedir. Bu nedenle hedef gözettiğim iddiası kabul edilemez” dedi. Sanık Göçmen’i savunan annesi Aynur Göçmen ise yapılan haberlerde sanığın masumiyet karinesi bir yana bırakılarak ebeveynlerinin mesleklerinin ön plana çıkarıldığını ve bu haberlerle müvekkilin kişisel haklarının zedelendiğini belirtti. Duruşmaların basına kapalı yapılmasını talep etti. Ancak talebi reddedildi. Avukat Aynur Göçmen, müvekkilinin 11’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Abdülhamit Pahıl’a yönelik eyleminden cezalandırıldığını, başka bir yaralama suçundan ceza verilmesinin mümkün olamayacağını vurguladı. Hâkim, 11’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nin dosyasını incelemek için kendi mahkemelerine gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bu kez annesi savundu

Görkem Sertaç Göçmen, iddiaya göre 6 Eylül 2017’de kız arkadaşı A.A. ile Ataköy’de bir parkta tartışırken kendisine bakan yandaki kafenin işletmecisi ve çalışanlarıyla kavga etmişti. Darp edilince kafenin karşısındaki evlerine giderek kafeye ateş etmiş, parkta oturan Abdülhamit Pahıl hafif yaralanmıştı.

Bakırköy'de dehşet anları! Aracı vatandaşların üzerine sürdü Bakırköy'de, bir sürücü tartıştığı kişilerin üzerine otomobilini sürdü. Olayda çevredeki yayalardan da yaralılar var. Bakırköy’ün en işlek caddesi İstanbul Caddesi’nde gerçekleşen olay kameralara yansıdı. Sürücünün bir çok kişiye çarptıktan sonra kaçtığı belirtiliyor.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle