Gündem Haberleri

  Bu kavga bitmez

  ANKA
  28.07.2009 - 17:13 | Son Güncelleme:

  Ankara'daki kavşak kavgası mahkemeye taşınıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Akay Kavşağı'nı mahkeme kararı ile kapattıran Çankaya Belediyesi'ne billboardlu misilleme yapıldı. Büyükşehir, kapattırma kararını halka şikayet etti. Çankaya Belediyesi ise bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'i dava etme kararı aldı.

  İŞTE KAVGANIN FOTOĞRAFLARI

  Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, reklam panolarına astığı ilanlarla halka kendilerini şikayet eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e tepki gösterdi. Tanık, "Halkın parası böyle siyasi polemikler için kullanılamaz. Gökçek ve arkadaşlarını kamu parasını sorumsuzca kullandıkları için mahkemeye vereceğiz" dedi.

  Tanık, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok’u ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Akay Kavşağı yanlış bir projedir ve bu sorunun çözümü Ankara'nın ulaşım planının hazırlanmasından geçmektedir. Melih Gökçek, mahkemenin verdiği bir karar için Çankaya Belediyesi'ni suçlayarak büyük haksızlık yapıyor. Üstelik bu suçlamayı kamu kaynaklarını kullanarak sorumsuzca bir kampanya şeklinde yürütüyor. Kendisi ve arkadaşları hakkında kamu kaynaklarını israf ettiği, kişisel amaçlarla kullandığı için yargıya başvuracağız" diye konuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hakkında açılan 100 davadan 98'ini kaybettiğini ifade eden Tanık, "Ancak Belediye yönetimi kaybedilen davalarla ilgili olarak gereğini yerine getirmemiştir" açıklamasında bulundu.

  Tanık, Akay Kavşağı sorununun çözümü için belediye olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

  TBB Başkanı Özdemir Özok ise, “Çankaya ve Büyükşehir Belediyeleri arasındaki çekişmeyi canımız acıyarak izliyoruz” dedi. Özok, bir vatandaş olarak Ankara'nın hukuk kurallarına uygun şekilde yönetilmesinden yana olduğunu vurguladı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı