Gündem Haberleri

  Bu kanı durdurmak için kaç yıl daha iktidar olman gerek

  Yusuf YAVUZ / DHA
  09.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İzmir’de katıldığı parti toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “10 yıldan bu yana tek başına hem de ezici çoğunlukla iktidarsın. Akan kanı durdurabilmek için daha kaç yıl iktidarda kalman gerekiyor?” dedi.

  Karabağlar ve Konak ilçe teşkilatlarının İhsan Alyanak Spor Salonu’nda düzenlenen sandık başkanları toplantısına katılan Kamalak, “Mehmetçik bizim, asker bizim, subay bizim ama ne yazık ki o askerimizin altındaki tank yabancı, bindiği jet yabancı, eğitim silahı yabancı. Biz diyoruz ki bu ülke tankını da topunu da otomobilini de uçağını da gemisinide yapabilecek güçtedir. Bu ülkede daha fazla kan dökülmesini istemiyorsanız adres Milli Görüş’tür, Saadet Partisi’dir.

  Reçeteniz deva değil

  Eğer başka bir parti çıkar da terörü biz önleyebiliriz diyorsa, mesela AK Parti çıkıp da ‘Terörü ben çözerim’ diyorsa sormak isterim o zaman: Sayın Başbakan terörü sen önleyeceksin öyle mi? Peki neyi bekliyorsun? On yıldan bu yana tek başına hem de ezici çoğunlukla iktidarsın. Akan kanı durdurabilmek için, annelerin gözyaşlarını silebilmek için kaç yıl daha iktidarda kalman gerekiyor ve kaç milletvekiline sahip olman gerekiyor? Hayır, siz terörü bitiremezsiniz. Çünkü tuttuğunuz yol yanlış, gittiğiniz yön yanlıştır. Sunduğunuz reçete bu milletin derdine deva olacak bir reçete değildir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı