Gündem Haberleri

  Bu hafta İstanbul ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

  Hürriyet Haber
  26.01.2015 - 11:02 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yurdun birçok yerinde sağanak yağış bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Bursa, Yalova, Manisa, Mersin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl çevreleri ile öğle saatlerinde Adana'nın kuzey, gece saatlerinde Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Bursa, Yalova, Manisa, Mersin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl çevreleri ile öğle saatlerinde Adana'nın kuzey, gece saatlerinde Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Bu hafta İstanbul ve İzmirde hava durumu nasıl olacak Çınarlı Deresi taştı, Gökçeada’yı sel aldı

  Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Muş, Bingöl, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığının; yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemi bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.Rüzgarın ise, genellikle değişik yönlerden hafif, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer orta kuvvette (20-40 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu 7
  İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Avrupa Yakası ile zamanla il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 12
  İzmir: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15
  Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı 19
  Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Kaş ve Kale ilçeleri sağanak yağışlı 16
  Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 18
  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 13
  Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kar yağışlı -2
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli 13

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı