Gündem Haberleri

  'Bu hafta İmralı'ya yeni heyet gidebilir'

  DHA-ANKARA
  03.06.2013 - 21:36 | Son Güncelleme:

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Yeni bir heyetin İmralı'ya bir başvurusu var. Değerlendiriyoruz. Yakın bir tarihte İmralı'ya gidecek. Bu hafta içerisinde olabilir" dedi.

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Haber Türk kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gezi Parkı nedeniyle yapılan eylemlerle ilgili "Dezenfermasyon haberler takip ediliyor" diyen Sadullah Ergin şöyle konuştu:

  "Birey olarak, Başbakan'ı, bir partinin genel başkanını, muhalefet liderini beğenmeyebilirsiniz. Beğenmek zorunda da değiliz. Buna karşı tepki de gösterebilirsiniz. Bunlar normal ve demokraside olan şeyler. Ama bunu da gösterirken yine demokratik sınırların içinde bunu yapabiliriz. Burada şiddete bulaşmayacaksınız. Başkalarının özgürlük alanına müdahale etmeyeceksiniz.Şimdi tepkiniz hükümete.Hükümete tepki gösterirken, siz toplumda bu eylemi yapanların dışındaki geniş kitleleri rahatsız etme hakkına sahip misiniz? Benim özgürlüğüm, başkasının özgürlüğünün başladığı yere kadardır."
   
  "ALNIMIZ AÇIK BAŞIMIZ DİK"
   
  Barış ve huzurun korunması için çaba sarf edildiğini söyleyen Ergin şunları kaydetti:

  "Türkiye'de gerek teorik olarak, gerekse bu teorinin pratiğe aktarılması noktasında 'alnımız açık, başımız dik.' Son olarak 4. Yargı paketi ile yapmış olduğumuz düzenlemeler nisan ayının başından itibaren yürürlüğe girmiştir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Türkiye aleyhine verdiği ihlal kararlarının bir çoğunun gerekçesini ortadan kaldırmıştır. Bu büyük ve gelişen ülkenin önünü kesmekse dert, marjinal grupların, yurt dışı bağlantıları ile beraber organize ettikleri bir çaba ise, elbette ki bununla mücadele eder sistem. Bu ülkedeki 76 milyonun barışını, huzurunu temin etmek için hükümet ve devlet kurumları ellerinden gelen gayreti ortaya koyarlar."
   
  "TERÖR TÜRKİYE'Yİ TERK EDİYOR"
   
  Sağduyu çağrısında da bulunan Ergin, "Türkiye son 30 yıldır Güneydoğu, terör olayları ne derseniz deyin mücadele ediyor. Terör şu anda Türkiye'yi terk ediyor. Ama bölgede hesabı olanlar bundan vazgeçmiyor. Bunlara karşı dikkatli olmalıyız" diye konuştu.  
   
  "TÜRKİYE DOĞRU YOLDA"
   
  Çözüm sürecine değinenen Ergin, PKK'nın tamamen geri çekilmesinin ne zaman biteceğinin belli olmadığını söyleyerek, "Gün vermek çok doğru olmaz. Belli bir dinginlik varsa, Türkiye sorunlardan bir miktar kurtulmuş durumda. Türkiye şu anda doğru yolda" dedi.

  "İMRALI'YA YENİ BİR HEYET BAŞVURUSU VAR"
   
  İmralı'ya yeni bir heyetin bu hafta içerisinde gidebileceğini söyleyen Ergin, "Yeni bir heyetin İmralı'ya bir başvurusu var. Değerlendiriyoruz. Yakın bir tarihte İmralı'ya gidecek. Bu hafta içerisinde olabilir" dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı