Gündem Haberleri

  Bu gemiye kim izin verdi?

  Hürriyet Haber
  09.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çevreciler ve Sahil Güvenlik Komutanı’nın engelleme çabası sürüyor

  Sarıyer açıklarında

  Deniz dibindeki canlıları yok ederek kum çekmekte kullanılan İngiliz bandıralı gemiye İstanbul'da çalışma izni veriliyor. W. H. Resolution adlı gemi, bin tonluk kepçeli kum teknesinin bir ayda denizden çekebileceği kumu, bir günde hortumlayabiliyor. Halen Sarıyer'de, Sahil Güvenlik Komutanlığı önünde bekletilen gemiye çalışma izni verilmek istenmesi çevre örgütleri, Balıkçılar Derneği ve deniz kumcularını ayağa kaldırdı.

  Ön işletme ruhsatı geçersiz

  Ser Madencilik Şirketi, katil gemiyi Kilyos-Karaburun arasındaki Akpınar Mevkii'nde işlettiği madende kullanmak istiyor. Ancak şirketin maden çıkarmak için aldığı ön işletme ruhsatı, süresi dolduğu için geçersiz. Buna rağmen Türk bürokrasisi, geminin Türkiye'de çalışması için gereken izin işlemlerini sürdürüyor. Liman İşletmeleri, Londra'ya kayıtlı gemiye Türkiye bandırası vermeye hazırlanıyor. l Tolga TANIŞ

  DİPTE KUM, DENİZDE CANLI BIRAKMIYOR

  Durum umutsuz!

  Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kurmay Albay Yavuz Kiper komutasındaki Sahil Güvenlik tarafından alıkonan gemi için Kiper, yapacak fazla birşey olmadığını söylüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı