GeriGündem Bu dava kara bir leke
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu dava kara bir leke

Bu dava kara bir leke
refid:27181320 ilişkili resim dosyası

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı planlayarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz dün ilk defa savunmasını yaptı.

Ersöz, hakkındaki davanın Cemaat ve siyasi ortaklığı sonucu açıldığını öne sürdü. Ersöz, Ahmet Özal’a da, “Babasını öldürenleri açıklasın” çağrısında bulundu. Tekerlekli sandalye ile duruşma salonuna gelen Ersöz’e 2 sağlık görevlisi de eşlik etti. Ankara 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Ersöz, savunmasını slayt gösterisi eşliğinde yaptı. “Bu dava Türk hukuk tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır” diyen Ersöz, özetle şunları söyledi:

HESAPLARI VAR

“Faili meçhul cinayetlerin işlenmeye başlandığı 1993 ve sonrasındaki olaylarla hiçbir ilgim yoktur. Ahmet Özal, ölüm olayının arkasında, babasına 1988’de suikast düzenleyen Kartal Demirağ’ın arkasında olanlar var diyorsa, babasını öldürenleri biliyordur ve açıklamalıdır. Siyasi davalarda kullanılan yöntemler ihbar+ gizli tanık+ sahte dijital= Darbe ve ömür boyu hapistir. Özal ailesiyle herhangi bir sorunum yoktur. Ancak onların herhalde benimle bir hesapları var. Çünkü Ahmet Özal televizyonlarda adli tıp raporunu veriyor. Köşk çalışanlarının yurtdışında olduğunu söylüyor. Oysa sadece Emine isimli bir çalışan yurtdışında. Ahmet Özal, ‘Bu dava Levent Ersöz’le sınırlı kalmayacak’ diyorsa, bunun anlamı bir hesaplarının olduğudur.

SİYASET-CEMAAT

Siyaset- Cemaat ortaklığı istedikten sonra bugün de idam verilebilir. Bu dava F tipi çetenin elemanları vasıtasıyla ahlaksız, onursuz, müfteri 2 gizlenmiş tanığın ifadesiyle açılmıştır. Siyaset ve Cemaat ortaklığı böyle istedi. Maksat üst rütbeli generalleri bu kumpas kazanına sokmaktı. Ben başka hukuksuz, siyasi, yok hükmündeki davada yargılandığım için potansiyel suçlu olarak görülüyorum, mağdur ediliyorum. Bunun mantığını kim açıklayacak? Kamuoyu vicdanında yer bulmadığı gibi adalet sistemini ve kendilerini ne hale düşürdüklerini göremiyorlar mı?

BENİM SUÇUM NE

(Deşifre olan gizli tanık Deniz Uygar kod adlı İlker Çınar için) Paralel yapı ile ortaklık yapan bir zavallı, sahtekar ve müfteridir. Cumhurbaşkanlığı DDK raporunda Özal’a otopsi yapılamadı deniyorsa bunda benim suçum ne? İdam cezası kalkmasa savcı asılmamı isteyecekti. Ama önemli değil. Nice fidanlar bu ülkede asıldı. Asker sivil ayrımı yapmadan. Merhumun ölümünün mutlaka araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Beraatimi istiyorum.”
Özal Ailesi’nin avukatı Hasan İşgüzar, savunmasında “TSK generallerinin yargılanmasından üzüntü duyuyoruz. Ancak Özal öldürülmüştür. Paşamız suçsuzdur, gereksiz yere burada olabilir ama devlet içinde faal olan hâlâ ayakta olan bir yapı var. Gerekiyorsa kozmik odalara girilmeli. Asıl kozmik oda Gölbaşı’ndaki Bayrak Garnizonu’ndadır. Oraya bakılmalıdır” dedi. Mahkeme, Özal Ailesi’nin davaya katılmasına, Ersöz’ün ise duruşmalarda vareste tutulmasına karar verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle