Gündem Haberleri

  Bu dava cemaat rövanşı

  Hürriyet Haber
  07.05.2010 - 00:13 | Son Güncelleme:

  Davada tutuksuz yargılanan İl Jandarma Komutanı Albay Ali Tapan da duruşmada söz alarak şunları söyledi:

  “Bu davanın hedefi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından belirli dini cemaatlere yapılan soruşturmanın bir karşı hareket ile bertaraf edilmesidir. Cemaat soruşturmasının rövanşı niteliğindedir. Genel amaç TSK’ya olan güvenin sarsılmasıdır. Soruşturmada Emniyet, MİT ve Jandarma silahlı çatışmanın eşiğine getirilmiştir. Savunmamı, bu kovuşturmaya paralel yürütülen bir soruşturma sebebiyle baskı altında yapıyorum. Çünkü tanık olarak dinlenmesini isteyeceğim kişi, baskı ile gizli tanık yapılacak. Kabul etmezse Ergenekon üyesi olmakla suçlanacak.”

  Tutuklu sanıklardan Eskişehir İl Jandarma Komutanı Albay Recep Gençoğlu, terör suçlusu iddiasıyla yargılanmaktan üzüntü duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

  Çapkınlık hikâyeleri


  “Bu iddianame, Avcılar Derneği’nde söylenen yalanlarla, meslekten atılmasını önlemek için bahane yaratma peşinde olan bir savcının yalanları, bir kafede arasıra eğlenen insanların çapkınlık hikâyeleri üzerine bir miktar gizem eklenerek yaratılmıştır. Bu bir intikam operasyonudur.” Tutuklu sanık Erzincan İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ersan da, “Bu davayla cemaat ve tarikatlarla uğraşılmaması mesajı veriliyor” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı