Gündem Haberleri

  Bu da medya safarisi

  Hürriyet Haber
  15.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Havana'dan sonra Guyana macerası

  Öyle bir ceylan ki... Zarif mi zarif. Fransız Guyanası'ndaki bu ceylan Türk gazetecileri fena çarptı vesselam! Avrupa'nın en büyük uydusu Türksat 2A Uydusu'nun fırlatılması, yörüngesine oturtulması töreni için Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz'le beraber çok sayıda bürokrat ve gazeteci uzun, yorucu yolculuk yaptı. Uydu fırlatılamayınca gazeteciler için küçük bir gezi düzenlendi. Türk medyası ile ceylanın Kelebek filmine de konu olan Selamet Adaları’nda doğan 'şiddetli aşkı', milletvekillerinin Havana gezisini aratmayacak bu gezide doğdu zaten.

  Ceylan, kalabalık bir grup gazeteciyle karşılaşınca doğal olarak ürktü... Fotoğraf çektirmek isteyenler yanına yaklaştıkça kendini savunmaya kalktı. Tos attı. Milliyet Gazetesi'nden Meral Tamer bu tosları yiyor ama bir türlü uzaklaşamıyordu.

  Hürriyet'ten Oya Berberoğlu, ‘‘Kaç Meral! Kaçsana Meral!’’ diye bağırınca ‘‘Ay basiretim bağlandı kaçamıyorum’’ deyip bacağındaki morluklara katlandı.

  Uyarıları dinlemeyerek ceylana doğru hareketlenen Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı'nın sonu da fena oldu. Pazarcı, Kaval kemiğine öyle bir tos yedi ki utanmasa ağlayacaktı. 10-15 dakika topallayarak yürüdü. Hürriyet'ten Yalçın Bayer ile Oya Berberoğlu ancak uzaktan fotoğraf çektirebildi ceylanla... Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Esen Ünür'ü, Oya gaza getirmeye çalıştı. ‘‘Esen Bey Ankara'ya dönünce ‘Guyana'da bir ceylanla tanıştım ki görmeliydiniz’ dersiniz, arkadaşlarınız da merakla ceylan gibi kızın nasıl bir şey olduğunu görmek ister. O zaman verirsiniz ellerine resmi matrak olur’’ filan gibi deyince Esen Bey resim çektirmeye yöneldi. Etrafı gazetecilerle sarılmış ceylana yanaşması, güzel poz vermesi mümkün olmadı. Daha doğrusu Oya her an saldırıya uğrarım korkusuyla fotoğraf çekmeyi beceremedi...

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı