Gündem Haberleri

  Bu da AKP’nin İzmir’i

  Hürriyet Haber
  09.07.2007 - 00:46 | Son Güncelleme:

  Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Turizm Bakanı Atilla Koç, Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve Müslüman solcu Ertuğrul Günay’la İzmir’deydi.

  AKP’nin ağır toplarıyla yapılan Gündoğdu Meydanı’ndaki miting, 13 Mayıs’ta aynı meydanda yapılan 1.5 milyon kişinin katıldığı Cumhuriyet Mitingi’nin gölgesinde kaldı. Üstelik 70 balıkçı teknesi ve bir vapur AKP bayraklarıyla süslenip denizden destek verdiler.

  Hatırlanacağı gibi Dışişleri Bakanı Gül, İngiliz The Times Gazetesi’ne 2 Haziran’da verdiği demeçte, Cumhuriyet Mitingleri için şu yorumu yapmıştı: "Muazzam kalabalıklar vardı, doğru... O kabalık içinde bana sempati duyan büyük bir grubun olduğuna eminim. Biz bir gösteri düzenleseydik 5 kat daha büyük bir kalabalık toplayabilirdik. Ama bölünmüşlük istemiyoruz." İşte bu sözler hatırlanıp, AKP ilk kez kıyaslama yapılabilecek bir meydanı miting için seçince, 13 Mayıs ve 8 Temmuz Gündoğdu tablolarını yan yana getirdi.

   Ama AKP’li kurmaylar dünkü kalabalığı yeterli buldular. Erdoğan, "Burada sadece İzmirliler var. Bindirilmiş kıtalar yok" dedi. Erdoğan, "Gavur İzmir" imasının özrünü de Gündoğdu’da diledi ve şiirlerle İzmir’i neden sevdiğini söyledi, "İzmir’e bakan, sonsuzluğu, ufku görür" dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı