Gündem Haberleri

  Bu coğrafyaya barışı getireceğiz

  Okan KONURALP / SİİRT
  04.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Siirt’teydi. Kılıçdaroğlu’nun sunucusu, asistanı Barış Bozkurt Siirtlileri Kürtçe ve Arapça selamladı.

  Bölgeye özgü kırmızı poşuyla seçim otobüsünün üzerine çıkan Kılıçdaroğlu, “Sözde değil özde Kürt dostu, yiğitoğlu yiğitoğlan Siirt’e hoşgeldin” pankartıyla karşılandı. Kılıçdaroğlu pankarta atıfla konuşmasına, “Kabahat sizde değil bizde. Buraya hiç gelmedik, elinizi sıkmadık. Siz de bize oy vermediniz. Şimdi geliyorum, derdinize derman olmak için geliyorum”  sözleriyle başladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında özetle şunları söyledi: “Ben bu coğrafyaya barışı getireceğim. Biz bu topraklarda demokrasi ve özgürlüğü getirerek kuracağız barışı. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Biz yeni CHP’yiz. Haktan yana, halkın çıkarlarından yana, demokrasiden ve özgürlükten yana, insanlarını seven ve sorunlarına kilitlenen bir partiyiz. Biz üçüncü yoluz.

  Ülkeyi barışla kaldıracağız

  Herkesin etnik kimliği benim başımın üstüne. Etnik kimlik ve inançlara karşı mücadele etmem, müdahale etmem. Ben milletin derdiyle ilgilenirim. Çıkıp da ‘Benim etnik kimliğim, inancım nedeniyle bana iş verilmiyor, ayrıcalık yapılıyor’ diyorsan gel yanıma. Kimseyi ötekileştirmeden, inancıyla uğraşmadan, barış içinde ülkeyi ayağa kaldıracağız.

  Diyarbakır Cezaevi vurgusu

  Başbakan Diyarbakırlılara söz verdi, ‘Eski hapishaneyi yıkacağım yenisini yapacağım’ dedi. Dünyada hiçbir başbakan hapishane sözü vermez. Ben de bir söz veriyorum. Eski hapishaneyi müze yapacağız, çünkü o cezaevinde acı çekenlere, hayatını kaybedenlere saygı duyuyoruz. Tüm teşvikleri Doğu’ya vereceğim. Doğu ve Güneydoğu’yu petro kimya üssü haline getireceğiz.

  Talih kuşu mu akbaba mı?

  Sayın Erdoğan milletvekili seçilemiyordu, anayasayı değiştirdik, Siirt’ten seçildi. Size dediler ki ‘Siirt’in başına talih kuşu’ kondu. Talih kuşu mu kondu akbaba mı kondu? ”

  Engelli Ebru’yu ziyaret

  Kılıçdaroğlu, mitingden sonra, kendisine mektup gönderen ve Siirt’e geldiğinde görüşmek istediğini ileten bedensel engelli Ebru Babaoğlu’nun Yenimahalle’deki evine gitti ve bir süre sohbet etti. Ebru Babaoğlu bu görüşme sırasında Kılıçdaroğlu’na neden engellilerin sorunlarına değinmediğini sordu. Kılıçdaroğlu ise, Kars’taki mitinginde bu konulara değineceğini söyledi.

  Gönül selamı

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, geceyi geçirdiği Adana’dan karayoluyla gittiği İmamoğlu İlçesi’nde esnafı ziyaret edip, vatandaşlarla tokalaştı. Bir kahveye giren Kılıçdaroğlu, burada ikram edilen çayı içip, kahvedekilerle uzun süre sohbet etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı