Gündem Haberleri

  Bu coğrafyada ameliyat olmaz

  Hürriyet Haber
  23.11.2009 - 00:08 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, demokratik açılımla ilgili kendisini eleştirenlere tepki göstererek, “Ülkemizin üzerinde operasyona, ameliyata asla müsaade etmeyiz” dedi.

  Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’daki 14. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış konuşmasında özetle şunları söyledi:

  Kürdü severim

  Ben bu ülkenin bir bireyi olarak, AK Parti Genel Başkanı, Başbakanı olarak, ben Türk kardeşimi de seviyorum Kürdü de, Lazı da, Çerkezi de, Romanı da seviyorum. Kim varsa ülkemde ayırt etmeksizin seviyorum, hepsine eşit mesafedeyim. Başı kuru üzüm tanesi gibi incik boncuk tanesi gibi olsa ayrım yapmayız. Bu yakışıklıymış boyu uzunmuş, bu siyahmış bu beyazmış bizim değerlerimizde bu yok, bizim değerlerimizde sadece insan var insan.

  Resmi dil Türkçe

  Resmi dil ne olacak, kaç kere söylendi. Bizim tek resmi dilimiz Türkçedir. Ama anadille ilgili olarak yapacağımızı yaptık, herkes anadilini konuşur kurslar açtık. Büyük bir coşkuyla gittiler daha sonra o kurslara gidenler olmadı. Bunun da açılımını biz yaptık. Kalkıp da resmi dil gibi tehdit sallamaya kalkıyorsa bunu kaç kez söyledik. Ama duymuyorsun kardeşim.

  Tekrar söylüyorum ve aynı şekilde ülkemizin üzerinde operasyona ameliyata asla müsaade etmeyiz. Çünkü madem ki 72 milyonun kardeşliğini konuşuyoruz o zaman bu coğrafya üzeride ameliyatı kim niçin nasıl düşünebilir. Birileri aklından geçirebilir ama AK Parti buna asla izin vermez. Milletimiz bu oyanlara gelmez bu tahriklere de alet olmaz.

  Teröriste ev yok

  Gazi ve şehit ailelerini çirkin hırslara malzeme olarak kullanmadık. Bu büyük millete zarar verir. Teröristlere ev verilecekmiş. Şu kadar maaş verilecekmiş, aslı astarı olmayan tamamen yalana iftiraya dayanan haberleri yayıyorlar. Kim söylemiş bunu Başbakan mı söylemiş, bakan mı söylemiş. Kabinedeki herhangi bir bakan mı söylemiş kim söylemiş. Ördek dedi, var ya o zaman yağmur yağacak. Bütün bu kirli oyunların karşısında AK Parti içtenliğini dürüstlüğünü ortaya koyacağız.

  Birleştirici bir üslup yerine, ayrıştırıcı, tahrik edici yıkıcı üslup kullananlara, ‘yol yakınken n’olur dönün’ diyorum.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı