Gündem Haberleri

  Bu canın cezası 250 TL

  Hüseyin TÜCCAR / DHA
  28.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa’nın Nilüfer ilçesinde önceki gün bir sitenin 5’inci katındaki balkonunda boğazından zincirle asılı bulunan köpeğin sahipleri Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri A.Ş. (20) ve M.K. (21) dün polise giderek ifade verdiler.

  Köpeklerin mamasını ve suyunu bıraktıktan sonra arkadaşlarına emanet ederek İzmir’e ailelerinin yanına gittiklerini söyleyen gençler “Köpeği 6 ay önce Osmangazi Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan aldık. İzmir’de yaşayan ailemizin yanına gittik. Gitmeden önce yiyeceğini ve suyunu balkona koyduğumuz köpeğe Bursa’da oturan bir arkadaşımız bakıyordu. O da odaları kirletmemesi için balkona bağlamış. Eve gelince olayı komşulardan öğrendik. Çok üzüldük, sınava bile giremedik.” Polis evin sahiplerine, Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14’üncü maddesi gereğince 250 TL para cezası uyguladı. Bu maddenin a
  fıkrası, “Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirme”yi yasaklıyor. Balkondan düşme sonucu mu işkenceyle mi öldüğünün belirlenmesi için köpeğe otopsi yapılacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı