GeriGündem Bu bir "Oniki Dehşeti"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu bir "Oniki Dehşeti"

Bu bir "Oniki Dehşeti"
refid:10704554 ilişkili resim dosyası

Alışılmışın dışında bir Can kitabı nasıl olur diye merak edenler! Oniki; 1 Haziranda tüm Türkiye’de…

Can Yayınları, 1981’den bu yana sürdürdüğü kaliteli yayıncılık anlayışını devam ettirirken, ilgi alanını yeni dizilere yer açarak genişletmeyi hedefliyor. Farklı formatta, daha geniş okur kitlesini hedefleyen dizinin gerilim türündeki ilk romanı Oniki, Türk okurlarına yepyeni bir heyecan sunacak. 

/images/100/0x0/55eab3def018fbb8f8914b9a
Napoléon, büyük ordusuyla Rusya içlerinde ilerleyerek Moskova’ya yaklaşmış. Çar çaresiz. Ordu yenilgiyi kabullenmiş. Bu sırada akla son çare olarak, on iki yenilmez savaşçı geliyor, on iki Opriçnik. Ondan ötesi akıl almaz bir dehşet ve gerilim…

Tarihsel fantezi roman türünde bugüne kadar yazılmış tüm ki­tap­lar arasında altıncı büyük yapıt olarak seçilen ve kısa sürede pek çok dile çev­­ri­­len Oniki, 1812 yılında Napolyon’un Rusya’yı işgaliyle başlayan ve 1917 Ekim Devriminde sona erecek Danilov Beşlemesi’nin ilk kitabı.

Dizi, gerilim, polisiye, aşk romanları ve tarihî roman türünde birbirinden ilginç ve nitelikli örneklerle devam edecek. Böylece hem şimdiye dek yayınevini izleyenlere hem de bu diziyle sesleneceği yeni okurlara bambaşka bir dünya vaat ediyor Can Yayınları.

Jasper Kent, 1968’de Worcestershire’da doğdu. Cambridge’de fen ve do­­ğa bi­­­­limleri öğrenimi yaptı, kuramsal fizik dalında uzmanlaştı. Bir süre ser­­best ya­­zılım danışmanlığı yaptı. Yaklaşık yirmi yıl müzikal tiyatro ala­­nın­­­­da oyuncu, çalgıcı, yönetmen ve besteci olarak çalıştı. Yazar Krampı, Mal­­volio’nun İntikamı, Vaat Edilmiş Toprak, Hatırla! Hatırla! adın­da dört müzikli oyun yazdı. Sussex’te yaşayan Kent, büyük ününü ede­bi­yat alanında yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle