Gündem Haberleri

  British Council yeniden yapılanıyor

  ANKA
  18.01.2006 - 11:30 | Son Güncelleme:

  British Council yeniden yapılanıyor, bazı pozisyonların iptal edileceği öğrenilirken başka yeni pozisyonlar açılacak. Bu süreçte bazı kişilerin işten çıkarılacağı kaydedildi.

  British Council yeniden yapılanıyor, bazı çalışanlar işten çıkarılacak.

  İngiliz dili ve kültürünün tanıtımı için etkinlikler düzenleyen British Council’da bazı pozisyonların iptal edileceği öğrenilirken yerine başka yeni pozisyonlar açılacağı belirtildi. Bu süreçte bazı kişilerin işten çıkarılacağı kaydedildi.

  British Council İnsan Kaynakları Müdürü Sibel Bostancı, değişimi doğrulayarak bazı pozisyonların iptal edileceğini ancak buralarda çalışan personelin yeni pozisyonlara başvurabileceğini söyledi.

  Bostancı, ancak bu süreçte yeni pozisyonlara uyum sağlayamayacak kişilerin işten çıkarılabileceğini ifade etti.

  Son dönemde internet üzerinde dönen "British Council Türk personeli işten çıkarıyor" iddialarının sorulması üzerine de Bostancı, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Türkiye genelindeki British Council birimlerinde yaklaşık 120 personelin çalıştığını söyleyen Sibel Bostancı, yeniden yapılanma sürecinin sonunda bütün Türk personelin işine son verilmesi gibi bir durumun söz konusu olamayacağını, yeni pozisyonlara uygun bulunmayan tahminen 5-6 kişinin işine son verilebileceğini dile getirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı