Gündem Haberleri

  Bravo Savcı Bey!

  Hürriyet Haber
  11.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2 milyon lira veren ev kadınını tutuklattı

  Annesinin kiracısını tahliye işini üstlenen 32 yaşındaki ev kadını Sultan Güntay, savcıya dilekçeyle birlikte 2 milyon lira verince, kendisini demir parmaklıkların arkasında buldu.

  Beyoğlu Adliyesi, geçtiğimiz günlerde ilginç bir tutuklama olayına sahne oldu. 32 yaşındaki ev hanımı Sultan Güntay, Beyoğlu Cumhuriyet Savcısı Ali İhsan Demirel'e 2 milyon lira rüşvet teklif ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sultan Güntay hakkında, Beyoğlu Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Görevi başındaki Cumhuriyet Savcısı’na rüşvet teklif etmek' suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  ADLİYEDE İLGİNÇ OLAY

  Beyoğlu Adliyesi'nde pazartesi günü meydana gelen ilginç olay şöyle gelişti: 4 çocuk annesi, ilkokul mezunu, ev hanımı Sultan Güntay'ın Giresun'da oturan annesi Saliye Hanım İstanbul'a geldi. Hasköy'deki evinden aldığı kirayla geçinen Saliye Hanım, kızına kiracısıyla aralarında bir problem olduğunu anlattı. Sultan Güntay, kiracısını evden çıkartmak isteyen annesine yardımcı olmak için kolları sıvadı. Önce bir şikayet dilekçesi yazdırdılar. Ardından da, Beyoğlu Adliyesi'nin yolunu tuttular. Beyoğlu Müracaat Savcısı Ali İhsan Demirel'in kapısının önünde sıranın kendilerine gelmesine beklemeye başladılar. Annesiyle birlikte içeriye giren Sultan Güntay, savcının masasının üzerine, şikayet dilekçesiyle birlikte 2 milyon lira para bıraktı.

  KENDİNİ MAHKEMEDE BULDU

  Koyduğu paranın rüşvete girdiğinin bilincinde olmayan Güntay, savcının sert tepkisiyle karşılaştı. Savcı Ali İhsan Demirel, hemen bir tutanak tutararak, Sultan Güntay'ı tutuklanması istemiyle Nöbetçi 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk etti. Şaşkınlık içindeki Güntay, bir anda kendisini mahkemede buldu. Mahkeme Sultan Güntay'ı savcıya rüşvet teklif ettiği iddiasıyla tutuklayarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne gönderdi.

  Güntay'ın avukatı Metin Akbay, Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz ederek, tutukluluk halinin kaldırılmasını talep etti. Ancak mahkeme heyeti, itirazı reddederek, tutukluluğunun devamına karar verdi. Sultan Güntay hakkında Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Görevi başındaki Cumhuriyet Savcısı’na rüşvet teklif etmek' suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  KARAR HAKSIZ

  Sultan Güntay'ın kayınbiraderi Kutlay Güntay, tutukluluk kararının haksız olduğunu belirterek, ‘‘Sultan, hayatında adliye görmemiş cahil bir kadın. 2 milyon liranın rüşveti mi olur? O ne yaptığının bilincinde bile değil. İnsanın birazcık olsun elini vicdanına koyması gerekmez mi’’ dedi.

  Pul parası diye verdim

  Sultan Güntay, nöbetçi mahkemede verdiği ifadesinde rüşvet kastıyla hareket etmediğini belirterek, ‘‘Annemin ev sorununu halletmek için müracaat savcısının odasına gittik. Savcı annemin ifadesini alırken, ben de anlatmak istedim. Savcı da dilekçe sahibinin annem olduğunu, benim karışmamam gerektiğini söyledi. Ben de dilekçeyle beraber pul masrafı olur diye 2 milyon lirayı Savcı Bey’in masasına bıraktım. Parayı bırakırken hiçbir şey söylemedim. Savcı Bey beni yanlış anladı’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı