Gündem Haberleri

  Bozuk kapıya sinirlendi kurşun yağdırdı

  Haluk ATALAY/İSTANBUL,(DHA)
  20.05.2011 - 10:43 | Son Güncelleme:

  ÜSKÜDAR’da yaşadığı apartmanın otopark kapısının bozulmasına sinirlenen Necati Yüksel, kapıyı tamir ettirmediğini iddia ettiği yönetici Necla Tuncer ile oğlu Erkan Tuncer’e kurşun yağdırdı. Bacaklarına isabet eden kurşunlarla yaralanan ana–oğul tedaviye alındı. Polis, Necati Yüksel’i saldırıdan sonra girdiği evinde yakaladı.

  Valide-i Atik Mahallesi, Eski Toptaşı Caddesi'ndeki bir apartmanda dün akşam saatlerinde yaşanan olay görgü tanıklarının ifadesine göre şöyle gelişti:

  Apartmanın giriş katında ailesiyle birlikte yaşayan Necati Yüksel, otopark kapısının bozulmasına sinirlendi. Apartmanın dördüncü katında oturan yönetici Necla Tuncer’e bahçede rastlayan Necati Yüksel, kapının neden tamir ettirilmediğini sordu. İkili arasında otomatik kapının arızalanması nedeniyle başlayan tartışma, yönetici Necla Tuncer’in oğlu Erkan Tuncer’in de bahçeye inmesiyle kavgaya dönüştü.

  TARTAKLAMAYA BAŞLADI

  Necati Yüksel, belinden tabancasını çıkararak önce Erkan Tuncer’e daha sonra da Necla Tuncer’e ateş etti. Erkan Tuncer bacaklarına isabet eden kurşunlarla yaralanarak yere yığıldı. Bir kurşun da anne Necla Tuncer’in sol topuğuna isabet etti.

  Kayınvalidesi ile eşinin tabancayla vurulduğunu gören Sezen Tuncer hemen 112 Acil Servis ile 155 Polis İmdat’a haber verdi. Bu sırada iki kişiyi yaralayan Necati Yüksel soğukkanlılığını yitirmeyerek birinci kattaki dairesine gitti ve kapıyı kapattı. Olay yerine gelen Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı polisler, öncelikle yaralı Necla Tuncer ile oğlu Erkan Tuncer’in ambulanslarla hastaneye kaldırılmasını sağladı. Ekipler daha sonra evine giderek Necati Yüksel’i olayda kullandığı silahla birlikte yakaladı. Necati Yüksel, polis otomobiline bindirildiği sırada basın mensuplarının sorduğu ‘Neden iki kişiyi yaraladınız?" sorusuna yanıt vermedi.

  YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

  Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen yaralılar tedaviye alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı. Olayın uzun süreden beri devam eden gerginliğin sonucu olduğunu anlatan bir apartman sakini, "Necla Hanım kapıcıyı da çıkarmak istiyordu. Otomatik kapı bozulunca Necati Bey öfkelendi. Otomobilini otoparka sokamıyordu. Bu yüzden bağırıp çağırıyordu" diye konuştu. Necati Yüksel’in TEKEL’den, Necla Tuncer’in ise laborant olarak görev yaptığı Zeynep Kamil Hastanesi’nden emekli olduğu öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı