Gündem Haberleri

  Bozdağ'dan Gezi olaylarını eleştiren Merkel'e çok sert yanıt: Almanya'da da Türkler var...

  ANKARA
  20.06.2013 - 15:06 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gezi olayları konusunda "dehşete düştüm" diyen Almanya Başbakanı Angela Merkel'e çok sert çıktı. Bozdağ, "Almanya'da da Türkler var. Onlar da Sayın Merkel'in bu açıklamaları karşısında bir değerlendirme yapacaktır" dedi.

  Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcı'yı kabulünde Merkel'in açıklamalarına değinen Bozdağ, şöyle konuştu;

  "Merkel'in görüşleri yeni görüşler değil. Sayın Merkel'in yaptığı bu açıklama, iktidar olması hasebiyle sadece iç politikaya dönük değerlendirilemez. Çünkü şu anda Başbakan'dır. Daha önce bildiğimiz görüşleridir. Almanya'da da Türkler var. Onlar da Sayın Merkel'in bu açıklamaları karşısında bir değerlendirme yapacaktır."
   
  "BEN DE ALMANYA'YA BAKINCA KORKUYORUM..."
   
  Merkel'in "Gezi olaylarında Türkiye'deki görüntüler beni dehşete düşürdü" ifadesine atıfta bulunan Bozdağ, "Ben de buradan söylüyorum. ALmanya'da işlenen neo-nazi cinayetlerinde hayatını kaybeden 8 Türk vatandaşı, aileleri, anaları, babaları, eşleri, kardeşleri katil olarak suçlayıp, aradan 10 yıl sonra katillerin neo-naziler olduğunun ortaya çıkması da beni korkutuyor"
  Merkel, Gezi olayları konusunda "Türk hükümetinin Gezi Parkı eylemleri konusundaki yaklaşımı diğer pekçok kişi gibi beni de dehşete düşürdü" demişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı