Gündem Haberleri

  Bozdağ: Baronlar gitmenize karar vermiş

  Gizem KARAKIŞ/ANKARA
  04.12.2017 - 20:50 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

  Bakan Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası şunları söyledi:

  İŞADAMLARINA SİTEM

  “(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bazı işadamlarının varlıklarını yurtdışına kaçırma gibi gayretlerinin olduğunu duyuyorum. Bunların hiçbirine çıkış için asla izin vermemelisiniz’ sözleri) Ne demek istediğini Sayın Cumhurbaşkanımız birinci ağızdan açıkladı. Türkiye’de bugüne kadar bu alanda herhangi bir sınırlama söz konusu olmamıştır. Bundan sonra da bu anlamda bir sınırlama olmayacaktır. Cumhurbaşkanımızın para transferlerinin kısıtlanması veya engellenmesiyle ilgili de herhangi bir talimatı olmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dikkat çektiği husus sadece kendi ülkesine güvenmediği için sermayesini başka yere aktarmak isteyenlere dönük bir sitem olduğunu ifade etti. Çünkü Türkiye ekonomisi zora ve dara girsin diye pek çok dışarıdan ve içerden uğraş varken, bu noktada yatırımcı işadamlarımız kendilerinin ekonomisini sermayesini güçlendiren, kendilerini daha iyi noktaya getiren Türkiye’ye ve Türk ekonomisine güvenmeleri ve sahip çıkmaları noktasında bir sitemini ifade etmiştir. Türkiye’de serbest piyasa ekonomisi vardır devam edecektir. Hiç kimsenin bir endişesi olmamalıdır.

  İŞBİRLİĞİ ÇOK AÇIK

  CHP, Sayın Cumhurbaşkanımızı Cumhurbaşkanlığı’ndan, siyaseten onu yenmek, indirmek için terör örgütleriyle çok yakın, aynı hedefe koşma konusunda çalışma içerisinde, bir çekingenlik göstermiyor. FETÖ ile PKK’nın uzantılarıyla işbirliği çok açık. Türkiye karşıtlarıyla işbirliği çok açık. Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenler ile aynı istikamete koştuğu çok açık. Onurlu bir insan gibi Sayın Kılıçdaroğlu’nun yapması gereken CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmektir. İftira siyaseti bu sefer de Kılıçdaroğlu ile çamura battı. Belli ki Sayın Kılıçdaroğlu sizi göreve getiren baronlar ve FETÖ’cüler artık gitmenize karar vermişler. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendini getirenlere dönüp bakması lazım. Kılıçdaroğlu’nun son kullanma tarihinin dolduğuna karar vermiş durumdalar.

  ADALET BEKLEMİYORUZ

  (Reza Zarrab davası) Hâkimini FETÖ’cülerin ağırladığı, tanığının FETÖ’cü olduğu, raportörünün FETÖ’cü olduğu, bilirkişilerinin finanse ettiği kişiler olduğu ve takipçilerinin de bilumum FETÖ’cülerin olduğu bir davadan ve böyle bir yargılamadan Türkiye olarak biz adalet beklemiyoruz.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı