Gündem Haberleri

  Boyu değil işlevi büyük bir yalan

  Hürriyet Planet
  10.04.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Monash ve Avustralian National Üniversitelerinin ortak yürüttüğü bir çalışmayla yıllardır tartışılan konu açıklığa kavuştu. Kadınlar için, iddia edildiğinin aksine, penis boyunun aslında önemli olduğu ortaya çıktı.

  105 genç kadın üzerinde yapılan çalışmada çıplak erkek vucütları gösterilen kadınlar penis boyu büyük olan erkekleri daha çekici buldu.
  Yapılan diğer çalışmalar uzun boylu erkeklerin genellikle daha çekici bulunduğunu gösterse de son araştırma penis boyunun da en az boy uzunluğu kadar önemli olduğunu ortaya çıkardı.

  Kadınlara yalnızca boyundan aşağısı gösterilen çıplak erkek vucütları bilgisayar simülasyonu şeklinde ve gerçek boyutlarda hazırlandı. Yüz ve saç gibi diğer fiziksel özellikler çalışmayı etkilememesi açısından dışarıda bırakıldı. Gösterilen her erkek vücudunun 1’den 7’ye kadar oylanması istendi.

  Çalışmada kadınların aynı zamanda dar kalça ve geniş omuzdan da etkilendiği ortaya çıktı. Fakat bu faktörler kontrol altında tutulduğunda penis boyunun çekiciliği arttıran en önemli unsur olduğunu görülmüş.

  Araştırmacılar National Academy of Sciences dergisinde yayınlanacak olan çalışmanın sonucunun insanoğlunun geçirdiği evrim süreciyle bağlantılı olabileceğini belirtiyor. Çağlar içinde erkeklerin daha büyük penise sahip olması sebebiyle kadınların tercihinin bu yönde geliştiği düşünülüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı