Gündem Haberleri

  Boynundaki ben onu ele verdi

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Para için işkence yaptıkları banka müdürünü diri diri denize atmak suçundan idamı istenen çetenin lideri Abdülkadir Uslu’yu, kaçırılan doktor boynundaki benden tanıdı.

  TEKSTİLBANK Merter Şubesi Müdürü Sema Adın'ı kaçırarak, tehditle bankasından ve hesabından 100 milyar liranın üzerinde para çektikten sonra, ayaklarına ağırlık bağlayarak denize atan Abdülkadir Uslu çetesi davasında sona yaklaşıldı. Çete mensupları Muhammet Moroğlu, Mehmet Bozoğlu ve Erdinç Kızılcık, Sema Adın'ın dışında, Dr. Senay Rasimoğlu ve işadamı Aydın Çiftçi'yi kaçırıp, paralarını nasıl gasp ettiklerini en ince detaylarına kadar anlatmışlardı. DGM'deki son duruşmada, Abdülkadir Uslu çetesi tarafından kaçırılıp 13 milyar lirası gasp edilen Dr. Senay Rasimoğlu, hiç kimseye anlatmadığı bir gerçeği açıkladı.

  Dediği çıktı

  Doktor olduğu için, tanıdığı insanları ayırt etmeye yarayacak detaylara dikkat ettiğini söyleyen Rasimoğlu, Uslu'yu göstererek, ‘‘Beni kaçıran çetenin reisi kesinlikle sanık sandalyesinde oturan bu şahıstır. Bu şahsın boynunun sol alt kısmında bir ben bulunuyor’’ dedi. Jandarmalar mahkeme başkanının isteği üzerine, Uslu'nun gömleğinin yaka düğmelerini çözerek, boynunu açtılar. Gerçekten de Uslu'nun boynunun sol alt kısmında büyük bir ben olduğu görüldü.

  İddiaları reddetti

  Buna çok sinirlenen Uslu, Rasimoğlu'nun, ‘‘Bana işkence yaparken, açık olan gömleğinin yakasından gördüm’’ dediği ben için, ‘‘Polisler işkence yaparken beni soydu ve benimi gördü. Onlar söylemiştir’’ iddiasında bulundu. Bu arada Sema Adın'ın ağabeyi emekli binbaşı Doğan Aktaş, çete mensuplarıyla önceden tanıştığını iddia ettiği İbrahim Ziya Yağtu' nun, kız kardeşinin kurban olarak seçilmesini sağlayan kişi olduğunu ve sanıklardan Mesut Barlak'ı cezaevinde ziyaret ettiğini tespit ettiklerini iddia etti. Uslu ve çetesiyle ilgili davanın yarın görülecek duruşmasında, savcının, esas hakkındaki mütalaasını vermesi bekleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı