Gündem Haberleri

  Böyle acı görülmedi

  Mücahit YOLCU- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  20.12.2009 - 13:22 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da 3 gün önce akşam doktora götürülen sabah ise yataklarında ölü bulunan 7 yaşındaki Hedal ile 5 yaşındaki Sait Ece kardeşlerin geride kalan tek kardeşleri 1 yaşındaki İzzet de bu sabah yaşamını yitirdi.

  ÇOCUKLARIN SON GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

  İnşaat malzemeleri satışı yapan Abdülrezzak Ece, 3 gün önce öksürük, ateş ve kusma gibi şikayetleri bulunan çocukları ilköğretim birinci sınıf öğrencisi Hedal ve anasınıfı öğrencisi Sait Ece’yi özel bir hastaneye götürdü. Hastanede serum takılan çocuklar, doktor tarafından ilaç yazılarak evlerine gönderildi. İlaçları alan Abdülrezzak Ece, çocuklarıyla birlikte eve döndü. Evde anneleri Zeliha ve babaları tarafından ilaçları içirilen çocuklar, odalarındaki yataklarına yatırıldı.

  2 KARDEŞ YATAKLARINDA ÖLÜ BULUNDU

  Sabah saatlerinde uyanan baba Abdülrezzak Ece, hasta olan çocuklarının durumunu kontrol etmek için girdiği odada, Hedal ve Sait’in cansız bedenleri ile karşılaştı. Gelen polisler, doktor tarafından 2 kardeşe yazılan ilaçlara el koydu. Çocuklardan alınan numuneler de domuz gribi (H1N1) şüphesiyle otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Eşi Zeliha ile birlikte polise verdiği ifadenin ardından çocukların cenazeleri, ailesi tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak toprağa verildi.

  MİNİK İZZET DE BU SABAH ÖLDÜ
  2 çocuklarının aynı gece ölümünün şokunu yaşanayan Ece çifti, geride kalan tek çocukları 1 yaşındaki İzzet'le teselli bulmaya çalışırken, minik İzzet de dün gece geç saatlerde aniden ateşlendi. Baba Abdülrezzak Ece tarafından Şanlıurfa Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan minik İzzet yoğun bakıma alındı ancak sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Ceset torbasına konulan minik İzzet’in cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

  ANNE YOĞUN BAKIMA ALINDI

  Ailenin tek çocuğu İzzet’in de yaşamını yitirmesi ile ikinci bir şok yaşayan anne Zeliha Ece de, sabah saatlerinde aniden rahatsızlandı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılan anne, yoğun bakıma alındı. Doktorlar annenin rahatsızlık nedeni ile ilgili kesin birşey söylemedi.

  DOMUZ GRİBİ ŞÜPHESİ

  Ece ailesinde yaşanan ve nedeni saptanamayan ani ölümler, akıllara domuz gribi şüphesini getirdi. 2 gün önce ölen Hedal ile Sait kardeşlerin kan ve vücutlarından alınan doku örneklerinin sonuçları Adana’dan beklenirken, İzzet’ten de alınan örnekler de test için Adana’ya gönderildi. 3 kardeşin kesin ölüm nedeni, Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemenin ardından belli olacak.

  CEPTEKİ GÖRÜNTÜLERİ AĞLATTI
  Yaşamlarını yitiren Hedal, Sait ve İzzet kardeşlerin birbiriyle oynarken babaları tarafından cep telefonu kamerası ile çekilen görüntüleri yürek burktu. Görüntüleri izleyen baba Abdülrezzak Ece ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı