GeriGündem 'Boy verme oy ver' gerçek oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  138
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Boy verme oy ver' gerçek oldu

'Boy verme oy ver' gerçek oldu
refid:26966813 ilişkili resim dosyası

Sandığın, sıcağa ve plajlara teslim olmaması için sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin yaz boyunca düzenlediği "Boy verme oy ver" gibi kampanyalar amacına ulaştı. Pazar günü Bodrum ve Çeşme'de oy kullanacak seçmen sayısında ciddi artış yaşandı.

Yazın en sıcak günlerine denk gelen Cumhurbaşkanlığı seçiminde gözler sahil beldelerinde. Başta üç cumhurbaşakanı adayı ve onlara destek veren tüm siyasi partiler her konuşmalarında, propagandaları dışında tüm partililere ve seçmenlere mutlaka oyunuzu kullanın çağrısında bulunuyor. Bazı yazlıkçılardan adres değişikliği yapmalarına rağmen oy kullanamayacakları yönünde şikayetler gelse de, yetkililer 9 Temmuz'a kadar değişiklik yapan vatandaşların bir sorun yaşamayacağını belirtti.

Türkiye'nin birbirine rakip dünyaca ünlü iki tatil merkezindeki son durum ise siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının çağrılarının yerini bulduğunu gösteriyor.

11 BİN 128 KİŞİ ARTTI

Bodrum'da 30 Mart seçimlerinde 104 bin 362 seçmen bulunurken bu sayı 10 Ağustos'ta 11 bin 666 artarak 116 bin 128 oldu.

Çeşme'de ise 30 Mart Yerel Seçimlerinde 27 bin 549 seçmen bulunurken 10 Ağustos pazar günü oy kullanacak seçmen sayısı 4 bin 200 artışla 31 bin 749 oldu.

Boy verme oy ver gerçek oldu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle