GeriGündem Bostancıoğlu: İntiharlar okullarla ilgili değil
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bostancıoğlu: İntiharlar okullarla ilgili değil

Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, öğrenci intiharlarının temel nedenleri üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Bostancıoğlu, TBMM'de gazetecilerin ''öğrenci intiharları'' ile ilgili sorularını yanıtladı.

''İntiharlar, doğrudan okullarla ilgili değil. Toplumda, ergenlik çağındaki çocukların sosyal ve psikolojik yapılarıyla ilgilidir' diyen Bostancıoğlu, okullarda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin en iyi şekilde sürdüğünü bildirdi.

Okullarda; aileler, Türk Psikologlar Derneği ve ünivesitelerle birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Bostancıoğlu, şunları kaydetti:

''Sayımız 17 milyon. 17 milyon içinde hiç olmamasını istiyoruz ama okul dışında etkenler var. Buna, bilgisayarın ve İnternet'in de etkisinden sözediliyor. Bilgisiyar iyi kullanılmalı. Öğrencinin evinde kullandığı bilgisayarları bizim denetlememiz şimdilik olası değil. Böyle bir teknolojimiz yok.''

Bostancıoğlu, ''intiharların temel sebepleri nedir?'' sorusu üzerine, bu konu üzerinde çalıştıklarını kaydetti. Bostancıoğlu, ''Bu konu üzerinde hem biz hem de İçişleri Bakanlığı çalışıyor. Burada ailenin ve sosyal yapının çok önemli rolü var'' dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle